"Wiadomości" TVP więcej czasu antenowego poświęciły Rafałowi Trzaskowskiemu.. wiadomosci.tvp.pl ("Wiadomości" TVP, 09.07.2020)Źródło: wiadomosci.tvp.pl ("Wiadomości" TVP, 09.07.2020)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Lipca 2020

Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk

"Wiadomości" TVP w istotny sposób wspomagają kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, przekonując telewidzów, że głos oddany na kandydata PiS będzie jedynym słusznym wyborem. Co ciekawe, więcej czasu antenowego od walczącego o reelekcję prezydenta otrzymał jednak Rafał Trzaskowski.

Firma Press-Service Monitoring Mediów postanowiła przeanalizować główne pasma informacyjne trzech największych polskich stacji. Z danych udostępnionych "Wirtualnym Mediom" wynika, że "Wiadomości" TVP, "Fakty" TVN oraz "Wydarzenia" Polsatu przed drugą turą wyborów poświęciły kampanii wyborczej przeszło 11 godzin czasu antenowego. Z badania wyłania się również obraz olbrzymiej polaryzacji w polskich mediach.

Podobnego, prywatnego pytania o Kaczyńskiego Duda nie mógł się spodziewać. Pojawiło się wyraźne zakłopotanie, prezes PiS nie będzie zachwyconyPodobnego, prywatnego pytania o Kaczyńskiego Duda nie mógł się spodziewać. Pojawiło się wyraźne zakłopotanie, prezes PiS nie będzie zachwyconyCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP więcej czasu poświęciły Trzaskowskiemu

"Wirtualne Media" wskazują, że zdecydowanie najczęściej o nadchodzących wyborach mówiło się w Telewizji Polskiej. Pasma informacyjne TVN-u oraz Polsatu poświęciły kandydatom przeszło 2 godziny czasu antenowego mniej. Najciekawiej prezentują się jednak zarówno szczegóły materiałów dotyczących obu kandydatów, jak i ich ilość.

Z badania wynika, że jedynie emitowane przez Polsat "Wydarzenia" utrzymywały niejaką neutralność wobec kandydatów. W programie Andrzej Duda otrzymał ponadto zaledwie jeden materiał więcej od kandydata Koalicji Obywatelskiej. Rzecz wygląda zgoła inaczej, jeśli przyjrzymy się pozostałym stacjom.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
2. Chcą zamknąć granice? Niepokojące doniesienia z południa Europy. Decyzja zapadła

Co ciekawe, "Wiadomości" TVP więcej czasu antenowego poświęciły Rafałowi Trzaskowskiemu, a ów różnica wynosi około 12 minut. O kontrkandydacie Andrzeja Dudy pojawiły się aż 52 materiały – wszystkie z nich przedstawiały polityka w złym świetle. Zdecydowanie lepiej mówiono, rzecz jasna, o kandydacie Prawa i Sprawiedliwości. "Wiadomości" wyemitowały 40 materiałów dotyczących walczącego o reelekcję prezydenta.

Gwoli sprawiedliwości należy zaznaczyć, że silną polaryzację widać również w TVN-ie, gdzie o Trzaskowskim mówiono wyłącznie dobrze, o kandydacie PiS zaś jedynie negatywnie. Warto jednak dodać, że nieprzychylne prezydentowi materiały pojawiały się znacznie rzadziej, niż miało to miejsce w przypadku Telewizji Polskiej i kandydata Koalicji Obywatelskiej. Duda był bohaterem 31 relacji "Faktów", Trzaskowski – 13.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 17 tysięcy osób straciło ostatnio prawo jazdy. Wszyscy popełnili taki sam błąd
  2. Wąż grasuje po wsiach na Mazowszu. Straż pożarna pilnie prosi o pomoc
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Niesamowite nagranie. Pszczoły zwalczają atak szerszenia gotując go na miejscu

Źródło: wirtualnemedia.pl