Wiadomości TVP. (zdj. Il. ) ; Wiadomości TVP/30.09.20/Screen
Źródło: (zdj. Il. ) ; Wiadomości TVP/30.09.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Października 2020

Ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP nie zostanie zapomniane. Ofiary prześladowań potraktowane w okropny sposób

Wieczorne, ostatnie wydanie "Wiadomości" TVP budzi głębokie oburzenie. Dwa dni po śmierci zaszczuwanej 12-latki osoby LGBT zostały przedstawione tak, jakby były prześladowcami. Prowadzący mówił o wandalach oraz "bojówkarzach LGBT".

W ostatnim wydaniu "Wiadomości" TVP z 30 września poruszono temat reakcji anonimowych osób na doniesienia o samobójczej śmierci 12-latki. Przypomnijmy, że młoda mieszkanka Kozienic miała być zaszczuwana przez kolegów z klasy. Powodem ataków miała być jej orientacja seksualna. - Wandale zdewastowali elewację budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej. Namalowane hasła wskazują na bojówkarzy LGBT. Niestety, podobnych aktów wandalizmu jest coraz więcej. W Gdańsku po raz kolejny zaatakowano furgonetkę z napisem "Stop pedofilii" - rozpoczął Michał Adamczyk.

Magdalena Ogórek na wizji w TVP Info zaskoczyła widzów. Magdalena Ogórek na wizji w TVP Info zaskoczyła widzów. "Zemdlałabym tutaj w studiu"Czytaj dalej

Redakcja "Wiadomości" TVP wyemitowała kontrowersyjny materiał o osobach LGBT

Na elewacji budynku Ministerstwa Edukacji Narodowej namalowano imiona dzieci, które również popełniły samobójstwo z powodu przemocy i dyskryminacji. "Kacper, Dominik, Wiktor, Michał, Milo, Zuza" - czytamy napisy sporządzone za pomocą farby lub spreju. Obok widniał napis "Twoje dziecko LGBT+". Działanie to najprawdopodobniej stanowiło formę protestu przeciwko mowie nienawiści, która ma również miejsce w ławkach szkolnych. Lider resortu zorganizował pilną konferencję prasową. Wykrzykiwał do dziennikarzy hasła o barbarzyńcach i idiotach.

Przekaz wydany przez członka Rady Ministrów spotkał się z ostrą krytyką ze strony parlamentarzystów z Lewicy. "Wiadomości" TVP przedstawiły ujęcia z jego spotkania z mediami. - Mamy nadzieję, że policja złapie sprawców, a sąd ukarze, by kolejni barbarzyńcy nie niszczyli polskich budynków. Mam nadzieje, że to wywoła powszechne oburzenie - komentował Dariusz Piontkowski. - Zaraz przestanie być ministrem, a jego następca wyprzedzi go w wyścigu o laur homofoba roku. Ale ta złość, którą widzieliśmy, bulwersuje. Nie przypominam sobie, by Dariusz Piontkowski zabierał głos, gdy na młode osoby LGBT szczuto - oceniała dla redakcji "Oko.Press" Agnieszka Dziemanowicz-Bąk.

Jarosław Jakimowicz będzie wściekły? Bliska mu kiedyś osoba zamierza ujawnić intymne informacje o przeszłości i jego zachowaniuJarosław Jakimowicz będzie wściekły? Bliska mu kiedyś osoba zamierza ujawnić intymne informacje o przeszłości i jego zachowaniuCzytaj dalej

Prowadzący wieczornego wydania "Wiadomości" TVP wskazał, że osoby "prześladujące" same mówią, że są "prześladowane". W dalszej części materiału widzimy ujęcia z kamer antyaborcyjnej fundacji Pro Prawo do Życia. Widzimy na nich nieznane osoby, które atakują furgonetki organizacji pozarządowej. Warto podkreślić, że na pojazdach znajdują się banery, porównujące mniejszości seksualne do osób, które posiadają skłonności do wykorzystywania seksualnego nieletnich. Reporterzy "Wiadomości" TVP mówili o wyrywanych lusterkach, tablicach rejestracyjnych oraz o wybijaniu szyb.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Próbowano zabić osobę z kolektywu Stop Bzdurom Margot. Właśnie ujawniono szczegóły
2. Niesamowite, jakie właściwości ma sok z czarnego bzu. Jest bardzo cenny dla zdrowia, zwalczy uciążliwe infekcje
3. Przed śmiercią matka siedmiorga dzieci nagrała, co zrobiono jej w szpitalu. "Lepiej gdyby umarła"

Podczas emisji "Wiadomości" TVP przypomniano również o tęczy, która została umieszczona na figurze Jezusa Chrystusa w Warszawie. Reporterzy w wydaniu z 30 września nie przedstawili jednak wiadomości o 12-letniej uczennicy z Kozienic, która mogła zostać zaszczuta przez wzgląd na orientację psychoseksualną.

Na poniższym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcia z "Wiadomości" TVP z 30 września.

Nie żyją cztery osoby, zjadły muchomory sromotnikowe. Najnowsze doniesienia w sprawieNie żyją cztery osoby, zjadły muchomory sromotnikowe. Najnowsze doniesienia w sprawieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, na oszczędności Polaków pada coraz dłuższy cień zagrożenia. Złe wiadomości dla oszczędzających
  2. Wyszedł na imprezę, od tygodnia nie daje znaku życia. Pomóżmy odnaleźć podchorążego z warszawskiej straży
  3. "Andrzej Duda ma krew na rękach". Prezydent mógł tylko słuchać, gorzkie powitanie na UW
  4. Bliska przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego usłyszała zaskakującą propozycję. Wielu będzie zdumionych
  5. Donald Trump i Melania mają koronawirusa
  6. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo