"Wiadomości" TVP zaatakowały Andrzeja Saramonowicza, który ma jawnie popierać Rafała Trzaskowskiego.. (zdj.il.) Wiadomości TVPŹródło: (zdj.il.) Wiadomości TVP
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Czerwca 2020

"Wiadomości" TVP bezpardonowo go zaatakowały. Teraz dostaje pogróżki, aż trudno uwierzyć

"Wiadomości" TVP od kilku tygodni skupiają się głównie na krytyce Rafała Trzaskowskiego. Nierzadko Telewizja Polska krytykuje jednocześnie tzw. elity. Tym razem za jeden z wpisów oberwało się Andrzejowi Saramonowiczowi, który rzekomo jawnie popiera kandydata Platformy Obywatelskiej, jednocześnie obrażając Polaków. W efekcie scenarzysta i pisarz zaczął otrzymywać groźby.

W materiale Telewizji Polskiej przekonywano, że "Rafał Trzaskowski zrezygnował z uczciwości", o czym pisaliśmy TUTAJ. Dziennikarzom TVP dość płynnie udało się przejść do rzekomej pogardy celebrytów względem Polaków. Wszystko za sprawą jednego z wpisów aktywnego na Facebooku Andrzeja Saramonowicza, który dotyczył posiadania wyjątkowo dużej liczby książek widocznych zwykle w trakcie wywiadów z dziennikarzami czy prawnikami.

Łukasz Szumowski nie ma dobrych wieści. Wiemy, które obostrzenie może powrócić jako pierwszeŁukasz Szumowski nie ma dobrych wieści. Wiemy, które obostrzenie może powrócić jako pierwszeCzytaj dalej

Przypomnijmy, że wobec epidemii ów rozmowy często prowadzone były z domów gości. W nieco ironicznym tonie scenarzysta stwierdził, że "tzw. zwykły Polak nigdy nie uwierzy" w taką ilość książek w domu obywatela, co jest jasnym nawiązaniem do poziomu polskiego czytelnictwa (wpis został ostatecznie usunięty). Zdaniem "Wiadomości" TVP obraził jednak Polaków.

"Wiadomości" TVP i atak na Saramonowicza

Niewykluczone, że atak na Saramonowicza ze strony TVP był podyktowany jednym z zamieszczonych przez niego zdjęć, na którym pochwalił się on złożeniem podpisu pod kandydaturą kandydata Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich, Rafała Trzaskowskiego. Jakkolwiek by nie było, materiał zaowocował licznymi wiadomościami prywatnymi, których adresatem stał się scenarzysta.

Po materiale Telewizji Polskiej Andrzej Saramonowicz zaczął otrzymywać kierowane w jego stronę, wulgarne i obraźliwe słowa. – Po pewnym czasie pojawiły się również groźby. Po paszkwilanckim ataku w dzisiejszych "Wiadomościach" TVP na mnie, hejter podpisujący się Radek Brandt nie poprzestał na obelgach, ale zaczął przesyłać też groźby – napisał na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Andrzej Duda wpadł w niespodziewaną złość na spotkaniu z wyborcami, puściły mu nerwy. Padło bardzo niewygodne pytanie
2. Znoszą kolejny zakaz, Polacy będą zachwyceni. "Kwestia dni, a może nawet godzin"

Etapami otwierane będzie rzemiosło, handel, a na końcu usługi.

Groźby po materiale

– Chcecie wiedzieć, jak działa hejt? W tym samym czasie, kiedy napisała do mnie znajoma, że właśnie plują na mnie w "Wiadomościach", zacząłem dostawać takie teksty – wspomniał wcześniej bohater materiału Telewizji Polskiej, cytowany przez Onet. W kolejnych wpisach Saramonowicz przyznał, że boi się o swoje bezpieczeństwo i zapewnił, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

– Z hejtem muszę żyć, odkąd zrobiłem pierwszy film. Chcąc nie chcąc, przywykłem do tego, że w naszym kraju stajesz się przedmiotem nienawiści tylko za to, że ośmieliłeś się wyjść poza strefę nierozpoznawalności i robisz rzeczy, które trafiają do przestrzeni publicznej – zaznaczył. Dodał jednak, że "dziś już nie chodzi tylko o dyskomfort psychiczny osób, wobec których agresja jest kierowana, ale po prostu o zwykłe bezpieczeństwo".

– Zdecydowałem się po namyśle złożyć zawiadomienie do prokuratury z związku z groźbami internauty podpisującego się Radek Brandt pod moim adresem – zapewnia polski scenarzysta, dziennikarz i reżyser, który niedawno spróbował swoich sił również jako pisarz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowa premia od BNP Paribas. Do wzięcia 400 zł
  2. Ogromna zmiana w wypłacie pieniędzy. Przy bankomacie możecie się zdziwić. Klienci są już wściekli
  3. Agata Duda prawie nigdy nie wspomina o młodszym bracie. Tajemnice ich relacji zostały ujawnione
  4. Biskup Edward Janiak w coraz gorszej sytuacji. Niespodziewany bunt w diecezji duchownego z "Zabawy w chowanego"
  5. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródła: Facebook/Andrzej Saramonowicz / "Wiadomości" TVP / Onet