Materiał "Wiadomości" TVP uderzył w propozycję wiceszefowej Komisji Europejskiej.. wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 07.10.20)
Źródło: wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 07.10.20)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Października 2020

Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości

Materiał "Wiadomości" TVP uderzył w propozycję wiceszefowej Komisji Europejskiej. Vera Jourova zapowiedziała wprowadzenie transgranicznych praw rodzicielskich na terenie wspólnoty. "Unia forsuje światopoglądową rewolucję", wskazano w głównym paśmie informacyjnym Telewizji Polskiej. Kolejny materiał mówił z kolei o "serii ataków na Polskę".

– Unijna komisarz Vera Jourova chce, by pary homoseksualne miały prawo wychowywać dzieci również w Polsce. Chodzi o tzw. transgraniczne prawa rodzicielskie, dotyczące również homoseksualistów, o które chce zabiegać Komisja Europejska – usłyszeliśmy z ust prowadzącego wieczorne wydanie środowych "Wiadomości" TVP Michała Adamczyka, który w ten sposób zapowiedział materiał autorstwa Marcina Szypszaka.

W TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeliW TVN dziennikarz nagle wypalił na wizji w niewybrednych słowach. W studiu zamarli, gdy tylko go usłyszeliCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP: "Polskie dzieci będą miały pod górkę"

Dziennikarz Telewizji Polskiej wskazał, że "to kolejna zadziwiająca wypowiedź przedstawicielki unijnych elit", odnosząc się do wywiadu udzielonego "Rzeczpospolitej" przez wiceszefową Komisji Europejskiej Verę Jourową, która poruszyła temat tzw. transgranicznych praw rodzicielskich. Kolejno przytoczono fragment rozmowy czeskiej polityk z dziennikiem. Mianowicie: "Mamy to w programie prac Komisji Europejskiej, na razie przewidziane na 2022 rok. Przedstawimy projekt legislacji, mamy orzeczenia, które mówią, że jeśli rodzice zmieniają miejsce zamieszkania, to prawa rodzicielskie powinny zostać uznane w innym kraju. Wydaje mi się, że jest jasny sygnał o potrzebie aktualizacji międzynarodowego prawa prywatnego".

Uwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Może dotyczyć każdego, chodzi o oszustwoUwaga, pilne ostrzeżenie GIS. Może dotyczyć każdego, chodzi o oszustwoCzytaj dalej

W materiale "Wiadomości" przekazano, że w praktyce wszędzie na terenie Unii Europejskiej, również w Polsce, rodzicami dziecka mogłyby być dwie kobiety bądź dwóch mężczyzn. Dalej było już klasycznie: rewolucja światopoglądowa, za którą stoją środowiska LGBT. Wspomniano, że wcześniej w podobny sposób wypowiadała się sama szefowa KE, Ursula von der Leyen, i zaznaczono, że teraz "to Bruksela chce wpływać na kształt prawa rodzinnego".

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nieludzki sposób zabito kota. Nie da się opisać, co zrobili z nim później
2. Wystarczy zmieszać go z chudym twarogiem, jogurtem i miodem. Niesamowita pasta na bazie oleju lnianego potrafi zdziałać cuda
3. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze

Zdaniem Edyty Hołdyńskiej, publicystki "Sieci" oraz portalu wpolityce.pl, jeżeli się na to pozwoli, "polskie dzieci będą miały na pewno pod górkę, jeżeli chodzi o prawa do wychowywania się w takim duchu, w jakim chcą tego rodzice", sugerując, że ich stanowisko jest stanowiskiem całego narodu. Nie będą rozczarowani ci, którzy w głównym paśmie informacyjnym TVP spodziewają się straszenia "brukselskimi elitami". Następnie oceniono bowiem, że Bruksela po raz kolejny "stara się wykraczać poza ramy określone w europejskich traktatach".

"Seria ataków na Polskę"

W materiale Konrada Węża mówiono z kolei o "serii ataków na Polskę". Nie zabrakło nawiązania do dość niefortunnej wypowiedzi Katariny Barley, która mówiąc o konieczności przestrzegania zasad praworządności, wspomniała o "finansowym zagłodzeniu" Węgier. Wkrótce zmanipulowana wersja jej słów obiegła niemal wszystkie prawicowe media i rozpaliła rządzących, którzy prześcigali się w walce o tytuł najbardziej urażonego.

Po "skandalicznych słowach" niemieckiej polityk wspomniano Magdalenę Adamowicz, która "żąda nagrodzenia niemieckiej polityk polskim orderem". Zaznaczono, rzecz jasna, że jest to wyraźny przykład "kolejnego ataku na Polskę w ciągu ostatnich dni". Wspomniano słowa prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która wskazała, że "wolność w Polsce jest zabierana po kawałku", nawiązując tym samym do działań z czasów III Rzeszy.

- Europoseł Magdalena Adamowicz domaga się medalu dla Katarina Barley. Chodzi o niemiecką wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego, która kilka dni temu proponowała, tu cytat "zagłodzić finansowo" tych, którzy nie chcą się podporządkować Brukseli. Wcześniej Aleksandra Dulkiewicz porównała Polskę do III Rzeszy, a część europosłów, również tych z polskiej opozycji, chce odmówić nam dostępu do unijnych funduszy. O serii ataków na Polskę – zapowiedział reportaż Michał Adamczyk.

Za następny "atak" uznano z kolei poparcie, jakiego część opozycyjnych polityków udzieliła pomysłowi uzależnienia unijnych dopłat od przestrzegania zasad praworządności. "Problem w tym, jak brukselskie elity rozumieją słowo praworządność", zaznaczono, co potwierdził kolejno redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski, zdaniem którego próbę narzucenia "skrajnie lewicowej ideologii, którą przebrano w szaty praw człowieka", a owa decyzja UE oznaczać będzie założenie Polsce smyczy.

Idealny, soczysty i miękki kotlet schabowy z chrupiącą panierką. Tajny przepis, który zmieni oblicze każdej kuchniIdealny, soczysty i miękki kotlet schabowy z chrupiącą panierką. Tajny przepis, który zmieni oblicze każdej kuchniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skierowania do lekarzy będą wyglądać zupełnie inaczej. Funkcjonowanie przychodni NFZ czeka rewolucja
  2. CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o korupcję, będzie śledztwo
  3. Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?
  4. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej jest zmartwiona sytuacją LGBT w Polsce. "Widać niepokojący trend. Będziemy się przyglądać"
  5. Porażające zdjęcie ze ślubu. Ból i cierpnie są słowami, które nie mogą oddać, co wydarzyło się z panną młodą
  6. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości

Źródło: "Wiadomości" TVP / Rzeczpospolita