Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screenŹródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Pasek był jedynie zadziwiającym wstępem, aż trudno uwierzyć, o co poszło

Wiadomości TVP w materiale poświęconym wczorajszym protestom zaatakowały aktywistów LGBT zupełnie zmyślonym zarzutem, jakoby ich intencją było sprofanowanie figury Chrystusa przed warszawskim kościołem. To kolejny dzień nagonki na to środowisko.

W trakcie wczorajszego protestu przeciwko zatrzymaniu aktywistki LGBT tłum manifestantów przeszedł spod warszawskiej siedizby Kampanii Przeciw Homofobii na Krakowskie Przedmieście, pod pomnik Mikołaja Kopernila. Żaden z aktywistów nie próbował choćby zbliżyć się do Bazyliki św. Krzyża, otoczonej zresztą bardzo szczelnym kordonem policji.

Córka zadała Hannie Lis poruszające pytanie. Dziennikarka nie wytrzymałaCórka zadała Hannie Lis poruszające pytanie. Dziennikarka nie wytrzymałaCzytaj dalej

Wiadomości TVP atakują aktywistów

Nie przeszkadza to jednak ekipie Wiadomości TVP insynuować, że intencją protestujących była "profanacja". W materiale poświęconym protestowi pada na ten temat dokładne stwierdzenie: - Środowiska LGBT chciały sprofanować figurę Jezusa Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu, plan się jednak nie powiódł - mówi redaktor TVP Maciej Tulicki.

Kot rozrabia, kiedy cię nie ma? Ujawniamy banalny sposób na zabezpieczenie domu. Nie kosztuje prawie nic, a większość ma go w swoich szufladachKot rozrabia, kiedy cię nie ma? Ujawniamy banalny sposób na zabezpieczenie domu. Nie kosztuje prawie nic, a większość ma go w swoich szufladachCzytaj dalej

I wszystko to pada na antenie telewizji, której pracownicy byli obecni na demonstracji oraz widzieli czego dotyczyła - zatrzymania aktywistki Margot. Temat figury nie był wśród protestujących w ogóle poruszany w kontekście trwającego protestu. Pojawił się jedynie jako domniemana przyczyna zatrzymania, w odniesieniu do wydarzeń sprzed kilku dni (potem jednak okazało się, że decyzja sądu zapadła w innej sprawie Margot).

Redaktorzy z premedytacją wprowadzili więc swoich widzów w błąd, twierdząc, że istniał jakikolwiek "plan" sprofanowania figury Jezusa, który podobno się "nie powiódł". Zarówno przebieg jak i wykrzykiwane przez protestujących hasła jasno wskazywały, że tematem i celem protestu jest obrona aktywistki przed prokuraturą kierowaną przez Zbigniewa Ziobro. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Porażający błąd w 230 tys. testów na koronawirusa. Już wiadomo, co dokładnie się stało

Co ciekawe, cały materiał został przygotowany przez redaktora Tulickiego w kontekście wezwań do zgody, jakie formułował prezydent Andrzej Duda w przeciągu kilku ostatnich dni. Na pasku wyświetliło się pytanie: "Opozycja zrezygnuje z prowokacji?". W jaki sposób go wytłumaczono? "Wiele słów o wzajemnym szacunku i współpracy padło z ust prezydenta Andrzeja Dudy podczas zaprzysiężenia przed Zgromadzeniem Narodowym. Teraz ważne pytanie brzmi - co z tym apelem zrobią politycy opozycji. Na razie nie stanęli na wysokości zadania. W tak ważnej dla Państwa chwili, było prowokacyjne rozwijanie tęczowych flag i obraźliwy transparent", czytamy na stronie TVP.

Jako naoczny obserwator protestu, który relacjonowałem dla WTV, proponowałbym, by porozumienie rozpocząć od dużych wymian kadrowych w polskiej policji, której agresywni funkcjonariusze bardzo starali się o eskalację przemocy na proteście. W szczególny sposób starali się o to nieumundurowani funkcjonariusze, którzy z agresją reagowali m.in. na relacjonujących zdarzenie dziennikarzy, bardzo niechętni nagrywaniu przemocy, której się dopuszczali wobec protestujących. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewali
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Krzysztof Jackowski nagrał niewiarygodny film nad polskim morzem. W jego słowa aż trudno uwierzyć