"Wiadomości" TVP po raz kolejny znaczną część programu poświęciły Rafałowi Trzaskowskiemu.. "Wiadomości"TVP z 7.06.2020 (wiadomosci.tvp.pl)Źródło: "Wiadomości"TVP z 7.06.2020 (wiadomosci.tvp.pl)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Czerwca 2020

Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego

"Wiadomości" TVP od czasu wejścia do wyścigu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego dbają o to, by widz miał możliwie najwięcej informacji na temat "haniebnych" zachowań kandydata Koalicji Obywatelskiej. W wieczornym wydaniu wypomniano mu cytat o kontrolowaniu działalności Prawa i Sprawiedliwości oraz fakt, że nie jest Janem Pawłem II.

Zaczęło się od sukcesów, jakimi niewątpliwie najeżona jest kadencja Andrzeja Dudy oraz okres rządów Prawa i Sprawiedliwości. "Plan dla Polski i dla Polaków" był materiałem pokazującym sprawczość prezydenta, uruchamianie nowych inwestycji, które stworzą miliony miejsc pracy. Nie jest również tajemnicą, że – jak przekonuje jedna z uchwyconych przed kamerą pań – "Andrzej Duda dba o wszystkich ludzi", podczas gdy Trzaskowskiego interesują jedynie elity.

ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Co dalej? Działa tarcza antykryzysowa, a Polska jest chwalona przez zagranicznych ekspertów. Rząd pracuje i nie boi się trudnych pytań, a z kolei na początku epidemii Rafała Trzaskowskiego miało nie być w pracy. "Z przemęczenia poszedł na zwolnienie lekarskie", słyszymy w materiale "Wiadomości".

"Wiadomości" TVP i Jan Paweł II

Kolejny materiał również przekonywał wyborców, że głos oddany na Trzaskowskiego byłby wyraźnym błędem. Sięgając po wycięty z kontekstu cytat kandydata KO, TVP zwróciło uwagę, że będzie on "wypalać żelazem to, co zrobił PiS". Według dziennikarzy "Wiadomości" Trzaskowski "wypali" emerytury oraz programy socjalne. Poniżej przytaczamy całą wypowiedź polityka.

"Nie może być jednak dalej tak, że nikt nie patrzy władzy na ręce. Już nawet nie mówię o łamaniu konstytucji czy upolitycznieniu instytucji, na straży których powinien stać prezydent. Chodzi o złe zarządzanie państwem. Jestem gotów do współpracy w takim zakresie, w jakim będzie to wzmacniać państwo. Natomiast jeśli decyzje będą nieracjonalne, instytucje będą dalej niszczone, prezydent musi powiedzieć »stop«. (...) Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS. Nie tylko w mediach publicznych", mówił Rafał Trzaskowski, cytowany przez "Wyborczą".

Wyraźnie mówi tu zatem m.in. o kontrolowaniu instytucji. Tego z materiału Telewizji Polskiej się jednak nie dowiedzieliśmy. Dowiedzieliśmy się za to, że każdy Polak ma wybór, a Trzaskowski nie spełnił obietnic wyborczych w zarządzanej przez siebie Warszawie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk wydał nagłe oświadczenie. Padły słowa, które dla wielu katolików będą ogromnym ciosem
2. Otworzyli granice, Polaków odrzucili. Teraz ujawnili nowe informacje, wielu się ucieszy

Następnie przyszła kolej na wizytę polityka PO w Zakopanem, podczas której zapowiadająca go Jagna Marczułajtis wskazała, że "23 lata temu w dniu 6 czerwca 1997 był w Zakopanem Jan Paweł II". Tu zrobiło się naprawdę ciekawie, nawet jak na standardy Telewizji Polskiej. Porównanie zdaniem "Wiadomości" TVP było bowiem skandaliczne i obrażające katolików, a zachowaniem kandydata na prezydenta "zniesmaczeni są wierni w całej Polsce". Złapani przed kamerą obywatele potwierdzili: "Nikomu nie przystoi porównywać się do wizyty Ojca Świętego. Tym bardziej... tym bardziej ludzi maszerujących w marszach LGBT".

O podobnych "skandalach" mówiono wiele. Rekordową liczbę zakażeń, jaką w ciągu ostatnich kilku dni odnotowało Ministerstwo Zdrowia (w niedzielę było ich 575), ukryto jednak w "Raporcie z Polski", w którym wspomniano, że sytuacja jest poważna głównie na Śląsku. "W innych regionach Polski zakażeń jest mało lub nie ma ich wcale", przekonywał prowadzący "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec. TVP najwyraźniej przeoczyła kilkadziesiąt odnotowywanych regularnie przypadków w województwie łódzkim czy mazowieckim.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca
  2. Wszystko ma zacząć się dosłownie za chwilę. Krzysztof Jackowski ostrzega Warszawiaków. Zdradzamy co powiedział
  3. Grupa ludzi zgromadziła się pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Co tam się dzieje?
  4. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
  5. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  6. GIS wydał oficjalny komunikat. Tysiące Polaków przecierają oczy ze zdumienia

Źródło: "Wiadomości" TVP / wyborcza.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News