"Wiadomości" TVP. Screen z "Wiadomości" TVP
Źródło: Screen z "Wiadomości" TVP
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 6 Września 2020

Wiadomości TVP przekroczyły wszelkie granice. Kolejny raz uderzają i upokarzają ludzi na wizji

"Wiadomości" TVP kolejny raz uderzają wprost w środowiska LGBT, podając nierzetelne informacje i serwując widzom fałszywy obraz mniejszości seksualnych. Zarzucili osobom manifestującym w Słubicach profanację świętego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, tylko przez dodanie do niej tęczy. Jednak to nie wszystko.

- Środowisko LGBT kolejny raz uderza, profanując święte dla Polaków i katolików symbole. Tym razem w Słubicach z pomocą aktywistów z Niemiec. Nie ma wątpliwości, że to próba przesuwania, wydawałoby się, nieprzesuwalnej już granicy, a z drugiej strony ataki, które mają prowokować - rozpoczyna Edyta Lewandowska reportaż Marcina Tulickiego.

Anna Dymna przerwała milczenie. Opowiada o walce o życie, jest zdruzgotanaAnna Dymna przerwała milczenie. Opowiada o walce o życie, jest zdruzgotanaCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP znów atakują LGBT. Dlaczego?

W sobotę w Słubicach w woj. lubuskim odbył się kolejny marsz LGBT. Uczestniczyli w nim Polacy i Niemcy. Podczas pochodu uczestnicy nieśli ze sobą obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z tęczową aureolą. Warto wspomnieć, że mniejszości seksualne składają się również z katolików, którzy za swoich patronów uważają właśnie świętych. Zarówno osoby heteroseksualne, jak i nieheteroseksualne mają prawo do swoich symboli, a tęcza w żaden sposób nie narusza wiary chrześcijańskiej. Jezus Chrystus naucza, aby kierować się w życiu miłością do każdego.

Kwiaciarze z całej Polski na skraju bankructwa, serce pęka. Rząd właśnie tak traktuje obywatelki i obywateliKwiaciarze z całej Polski na skraju bankructwa, serce pęka. Rząd właśnie tak traktuje obywatelki i obywateliCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP jednak nie mają żadnych oporów, aby napuszczać po raz kolejny na osoby nieheteronormatywne. - I tym razem sprofanowano ważne dla Polaków symbole, polskie godło i obraz Matki Boskiej - słyszymy w narracji.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Przykre doniesienia z samego rana. Nie żyje jeden z najbliższych współpracowników Jana Pawła II
2. Pijesz sok z kiszonej kapusty? Cudownie poprawiasz funkcjonowanie wielu narządów

Przytoczono także wypowiedź dziennikarza TV Trwam, Roberta Zawadzkiego, który cały w emocjach i z ogromnym oburzeniem skomentował napis "Gejowski Kościół", nadając temu ogromnej rangi. Tak, geje również często są osobami wierzącymi i wyznającymi nauki Jezusa Chrystusa. - To co bardzo mnie zbulwersowało, to napis umieszczony pod transparentem, a mianowicie "Gejowski Kościół w Berlinie". Jest to haniebne dla mnie, dla Polaka, katolika tego typu działanie - stwierdził pracownik o. Rydzyka w Telewizji Publicznej. Czy naprawdę tęcza i określenie "gejowski" w zestawieniu ze słowem "Kościół" jest tak bardzo bulwersujące? To jednak nie koniec.

- To nie pierwszy i nie ostatni raz, kiedy środowisko LGBT robi, co może, aby uderzyć w to, co dla Polaków święte - słyszymy w narracji "Wiadomości" TVP z 06.09.20.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie jest głośno o tzw. łapankach przy gejowskich klubach i atakach agresji wobec osób nieheteronormatywnych.

Premier nagle się obudził? TVP Info podało zaskakujące informacje: Premier nagle się obudził? TVP Info podało zaskakujące informacje: "Odkupimy od handlowców kwiaty"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl idzie na całość i szykuje się na wojnę cenową z Biedronką. Skorzystamy na wielu produktach
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy