Wiadomości TVP. Wiadomości TVP/ screen
Źródło: Wiadomości TVP/ screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Sierpnia 2020

Wiadomości TVP zapomniały, co powiedział Mateusz Morawiecki? Nagła zmiana zdania, widzowie mogli być zdezorientowani

Wiadomości TVP w swoim ostatnim wydaniu przekazały informacje na temat potencjalnego powrotu do ścisłych zasad reżimu sanitarnego. Dziennikarze stacji mogli zapomnieć o deklaracjach premiera na temat wirusa, który miał rzekomo być w odwrocie. Rada Ministrów zmienia zdanie w sprawie pandemii?

Kryzys epidemiczny w naszym kraju nie rozwinął się tak jak w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii oraz we Włoszech. Politycy Zjednoczonej Prawicy nałożyli na Polaków wiele nakazów i zakazów. Zamrożenie gospodarki, izolacja społeczna oraz obowiązek zasłaniania ust i nosa od kilku miesięcy stanowią naszą codzienność. Niestety Ministerstwo Zdrowia informuje o drastycznym wzroście zakażeń. Wiadomości TVP poświęciły pandemii swój czas antenowy. Przedstawili spekulacje na temat potencjalnego zaostrzenia obostrzeń.

Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie Niewielu wie, co Paweł Królikowski jako ostatnie powiedział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Już wtedy czuł niepokój?Czytaj dalej

Wiadomości TVP zapomniały o dawnych deklaracjach premiera?

Pilne działania Rady Ministrów oraz społeczna solidarność doprowadziły do znacznego obniżenia ilości zachorowań, a to - do zrezygnowania z części restrykcji. Mateusz Morawiecki wspólnie z Łukaszem Szumowskim zezwolili na swobodne poruszanie się, wyjazd na wakacje oraz korzystanie z usług lokali gastronomicznych. Prezes Rady Ministrów, zachwycony poprawiającą się sytuacją w Polsce, poszedł o krok za daleko. Podczas jednego z wystąpień w trakcie kampanii wyborczej przekonywał, że wirus jest w odwrocie.

Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie "Nasz nowy dom", Katarzyny Dowbor. Nie żyje inna uczestniczkaCzytaj dalej

- Ja cieszę się, że co raz mniej obawiamy się tego wirusa, tej pandemii, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory, tłumnie, 12 lipca. Nie ma się już czego bać. Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze, dużo słabsze. Widać to już dzisiaj po sytuacji w Polsce. Spokojnie można iść na wybory - grzmiał Mateusz Morawiecki podczas spotkań z mieszkańcami, które odbywały się na początku lipca. Jego wypowiedzi transmitował TVN24. Link do nagrania znajdziecie TU.

Dziś przedstawiciele opozycji krytykują czołowego polityka Zjednoczonej Prawicy za rzekome wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Po kilku tygodniach Mateusz Morawiecki zaczął wskazywać, że obecny wzrost zachorowań może wynikać z braku odpowiedzialności ze strony części obywateli.

Premier dziś przekonywał media, że to Polki i Polacy przestają stosować się do rządowych zaleceń. - Na szczęście sytuacja jest dziś inna niż kilka miesięcy temu. Po trosze nauczyliśmy się żyć z koronawirusem, mniej się boimy tej epidemii i to jest pierwsza rzecz, która jest ważna. Z jednej strony dobra, ale ona rodzi rzeczywiście pewne nowe ryzyka. Dziś mamy bardzo dużo nowych zakażeń, wiąże się to z tym, że Polacy przestali w ostatnim czasie przestrzegać pewnych zapisów, które cały czas obowiązują - deklarował lider Rady Ministrów podczas konferencji prasowej.

Wypowiedź ta została skrytykowana przez jednego z polityków PiS-u. Andrzej Sośnierz, bo o nim mowa, uważa, że jego ugrupowanie przerzuca odpowiedzialność za pandemię. - To jest rezultat bardzo nieudanej polityki rządu, a w szczególności Ministerstwa Zdrowia w sprawie tłumienia epidemii, której tak naprawdę nie tłumimy od dłuższego czasu. My markujemy walkę z epidemią. Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo, tak jakby Ministerstwo Zdrowia nie funkcjonowało. Poza wskazaniami typu chodźcie, nie chodźcie w maseczkach, co to jest małe, a co duże zebranie, nic ministerstwo nie zrobiło - oskarża Andrzej Sośnierz, polityk PiS w rozmowie z "Onetem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Możesz ubiegać się o zwrot akcyzy za konkretne paliwo. Resort potwierdził, ruszył nabór wniosków

Wiadomości TVP podjęły temat kryzysu epidemicznego w ostatnim wydaniu programu informacyjnego. Wskazali, że w porównaniu z innymi państwami Polska nie wypada najgorzej pod względem polityki zdrowotnej. Zapowiedziano jednak ewentualny powrót do dawnego reżimu sanitarnego. Wyjaśnijmy, że od samego początku pandemii politycy rządzący deklarowali, że sytuacja wokół kryzysu rozwija się dynamicznie. Podczas rezygnowania z zakazów ostrzegali przed ewentualnym przywróceniem restrykcji. Warto podkreślić, że nie podjęto jeszcze żadnych konkretnych decyzji w tej sprawie.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z Wiadomości TVP z 1 sierpnia

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

Wiadomości TVP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Zapadła nagła decyzja, zmartwi wielu podróżujących. Polska trafiła na "czerwoną listę" swojego sąsiada
  3. Bezrobocie, inflacja i PKB. Wychodzimy obronną ręką na tle UE
  4. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
  5. Porażająca relacja indyjskiego księcia geja o "terapii" konwersyjnej i elektrowstrząsami. Mówi dość i otwarcie wyraża sprzeciw
  6. Zadziwiające sceny na żywo w Dzień Dobry TVN, prowadzący się nie popisał. Ekspertka nie ukrywała zażenowania
  7. Ponad 1000 zarażonych koronawirusem. Na południu Polski wirus nie odpuszcza

Źródło: [Wiadomości TVP/TVN/Twitter/Michał Szczerba/Onet/]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!