"Wiadomości" TVP straszą widzów "radykalną lewicową rewolucją".. wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 30.06.20)Źródło: wiadomosci.tvp.pl (screen z wydania "Wiadomości" 30.06.20)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Lipca 2020

Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?

"Wiadomości" TVP najwyraźniej dokładają wszelkich starań, by przekonać widzów, że Rafał Trzaskowski nie ma absolutnie nic wspólnego z wyborcami Krzysztofa Bosaka, których głosy w drugiej turze wyborów prezydenckich mogą okazać się kluczowe. W rolach głównych marsze niepodległości, Jaruzelski oraz "radykalna lewicowa rewolucja".

Nie jest tajemnicą, że w drugiej rundzie starcia Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego kluczowe okażą się głosy wyborców tych kandydatów, którzy uzyskali wyniki niegwarantujące im startu w kolejnej turze wyborów. Ponieważ Krzysztof Bosak zdecydował nie przekazywać swojego poparcia żadnemu ze wspomnianej dwójki, Telewizja Polska robi wszystko, by przekonać widzów, że wyborcom Konfederacji nie powinno być po drodze z Rafałem Trzaskowskim.

Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieściJuż dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieściCzytaj dalej

"Wiadomości" TVP ponownie straszą LGBT

"Kto poprze radykalną lewicową rewolucję?", taki pasek przyszło nam oglądać we wczorajszym wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP. Zwrócono uwagę, że już w trakcie niedzielnego wystąpienia, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów, Trzaskowski wspomniał wyborców Bosaka i "zaczął kusić". Wybór, zdaniem Telewizji Polskiej, jest co najmniej dziwny, gdyż, jak zwrócono uwagę, jako prezydent Warszawy polityk miał m.in. popierać zdelegalizowanie marszu niepodległości przez Hannę Gronkiewicz-Waltz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. PiS ma tajny plan, wszystko rozegra się tuż przed II turą wyborów. W mediach pojawiły się zadziwiające szczegóły
2. Rząd podjął decyzję. Już dziś znoszą zakaz, wielka ulga dla tysięcy Polaków

Jako rzekomy dowód przytoczono wypowiedź kandydata Koalicji Obywatelskiej, w której zaznaczył, że nie toleruje faszyzmu na ulicach miasta stołecznego. "To właśnie takie zdania rozpowszechniane w Europie przez polityków opozycji wypaczyły za granicą obraz Polski i polskich patriotów", zapewnia Telewizja Polska. Kolejno przekonywano, że to za rządów Platformy Obywatelskiej uczestnicy marszu mieli być bez powodu bici przez policję. Tym razem za dowód miała wystarczyć wypowiedź Mariana Kowalskiego.

Przekonywania o "różnicach między wartościami, jakie wyznaje Rafał Trzaskowski i wyborcy Krzysztofa Bosaka" nie byłyby, rzecz jasna, pełne bez wspomnienia LGBT. Po raz kolejny wskazano na podpisanie karty LGBT przez prezydenta Warszawy oraz "patronowanie ubiegłorocznej paradzie gejów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów w stolicy". Wskazano, że "celem środowiska wspierającego Trzaskowskiego jest radykalna lewicowa rewolucja, której symbolem jest postulat wprowadzenia prawa do adopcji dzieci przez małżeństwa homoseksualne".

Dla idealnego kontrastu powyższe stwierdzenia zestawiono z podpisaniem przez Andrzeja Dudę tzw. karty rodziny. Na ekranie zamiast tęczowych flag czy zamieszek na warszawskich ulicach natychmiast pojawiły się uśmiechnięte dzieci, część trzymana w ramionach walczącego o reelekcję prezydenta. Politycy PO z kolei, jak wskazuje materiał "Wiadomości", "ze wszystkimi honorami pochowali Wojciecha Jaruzelskiego".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniała wiadomość dla 74 tys. Polaków. Ich emerytury zostaną podniesione i to znacznie
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Miliony Polaków dostaną 300 złotych. Wnioski można składać już od jutra

Źródło: "Wiadomości" TVP 30.06.20

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News