Wiadomości płynące z BBC mówią o nowym szczepie grypy w Chinach.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Czerwca 2020

BBC: W Chinach odkryto wirusa, który może wywołać nową pandemię. Przenoszą go świnie, nowy szczep grypy

Wiadomości płynące z BBC mówią o nowym szczepie grypy zidentyfikowanym przez chińskich naukowców. Zdaniem dziennikarzy wykryty wirus jest przenoszony przez świnie, jednak istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że mogą zarazić się nim także ludzie. W efekcie mógłby wywoływać kolejną pandemię.

Szczegóły napływających z Chin doniesień za brytyjskim BBC przytacza Polsat News. Jak czytamy, badający sprawę naukowcy wyrażają obawy, że wykryty wirus może w przyszłości mutować, co mogłoby umożliwić mu rozprzestrzenianie między ludźmi. Choć nie stanowi na ten moment palącego problemu, nowy szczep grypy mógłby w przyszłości doprowadzić do kolejnej pandemii.

GIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówceGIS wydał pilne ostrzeżenie. Z półek zniknie popularny produkt, możesz go mieć w lodówceCzytaj dalej

Wiadomości. "Nie powinniśmy ignorować wirusa"

Cytowane przez Polsatnews.pl BBC zwraca uwagę, że nowy wirus "jest wysoce przystosowany do zarażania ludzi i wymaga ścisłego monitorowania". Co więcej, będąc nowym zagrożeniem, ludzie najprawdopodobniej nie mają na niego odporności. Publikujący w czasopismie "Proceedings of National Academy of Sciences" naukowcy zauważają, że należy jak najszybciej wdrożyć środki, które zwalczą wirusa u świń. Konieczne jest w ich opinii również kontrolowanie pracowników, którzy mają styczność ze zwierzętami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już jutro w życie wchodzi nowy podatek. Podrożeją wasze ulubione produkty
2. Zamykają sklepy i szkoły, miasto objęte blokadą, radykalne kroki. Zaskakująca wiadomość z Europy

Zwrócono uwagę, że powstały nowy szczep wykazuje pewne podobieństwo do wirusa świńskiej grypy z 2009 roku. Zauważono, że G4 EA H1N1 ma tendencję, by rosnąć i namnażać się w komórkach wyściełających ludzkie drogi oddechowe, zauważa serwis. Dowody na wspomnianą tezę odkryto rzekomo u pracowników, którzy mieli kontakt ze świniami, mogącymi przenosić wirusa.

Z początkowych ustaleń badaczy wynika, że obecne szczepionki nie chronią przed nowym szczepem grypy. Profesor Kin-Chow Chang z Uniwersytetu Nottingham w Wielkiej Brytanii przekazał, że choć świat stara się zwalczyć epidemię koronawirusa, nie powinniśmy spuszczać z oczu nowych, potencjalnie niebezpiecznych wirusów. WHO poinformowało, że będzie uważnie monitorować sytuację.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach
  2. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5 letnia dziewczynka została bez opieki
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. Przerażająca wiadomość. W polskich blokach znaleziono jadowite pająki

Źródło: Polsatnews.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News