Wiadomości metka cebulowa gis. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 28 Sierpnia 2020

Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"

Wiadomości ws. wycofania ze sklepów popularnego produktu obiegają media. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje, aby pod żadnym pozorem go nie spożywać. Zignorowanie apelu może się bowiem zakończyć wystąpieniem choroby zwanej listerioza.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał dziś pilne ostrzeżenie publiczne. Dotyczy ono wycofania ze sprzedaży metki cebulowej, pakowanej w partiach po 180 g. Jej producentem jest NOWAK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k. 80-180 Gdańsk ul. Knyszyńska 16A/2, Jankowo ul. Sportowa 60, 80-180 Gdańsk (weterynaryjny numer identyfikacyjny 22040305). 

TVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasadorTVN zagrożony przez kontrowersyjną ustawę? Interweniowała ambasadorCzytaj dalej

Wiadomości ws. wycofania popularnego produktu spożywczego ze sprzedaży

"W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w jednej partii produktu pn. Metka cebulowa, 180 g, wykryto bakterie Listeria monocytogenes. Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą", poinformowano w opublikowanym na stronie internetowej GIS-u ostrzeżeniu. Warto zaznaczyć, że w komunikacie chodzi o partię: 234600. Jej termin przydatności do spożycia upływa 3 września 2020 roku.

wtv.pl - portal informacyjny"Dzień dobry TVN" z zupełnie nową parą prowadzących. Takiego wyboru nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Co, jeśli zauważymy, że mamy już opisywaną metkę w lodówce? "Nie należy spożywać produktów z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem", poinformowano. Wszystkie najważniejsze informacje na temat listeriozy znaleźć można między innymi na samej stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Rekordowy mandat dla polskiego kierowcy, kwota powala na ziemię. Niemcy nie mieli litości

W ostrzeżeniu przekazano oficjalnie, że producent rozpoczął już pełną procedurę, której celem jest wycofanie produktu ze sklepów. Podobne działania mają oczywiście na celu uniknięcie sytuacji, w której spożycie metki doprowadziłoby do choroby konsumenta. "Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszczu Gdańskim w toku postępowania wyjaśniającego zobowiązał producenta do przeprowadzenia zabiegów mycia i dezynfekcji pomieszczeń, w których miała miejsce produkcja wyżej wymienionej partii towaru oraz weryfikacji zakładowych procedur opartych na zasadach HACCP", zaznaczono.

Źródło: GIS

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Panika w tramwaju, pasażerowie uciekli. Zakażona kobieta szukała pomocy, chciała jechać do szpitala
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Przyłapali klienta sklepu na gorącym uczynku. Nie mieści się w głowie, co robił kobiecie między regałami