Wiadomości z kraju. Zaprzysiężenie nowych ministrów.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Sierpnia 2020

Nowi ministrowie zostali właśnie powołani. Mamy nowy rząd

Wiadomości płynące z Sejmu mówią o kolejnych krokach związanych z zapowiadaną wszem i wobec rekonstrukcją rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ta właśnie rozpoczęła się w sposób oficjalny. Zaprzysiężeni zostali dziś nowy minister spraw zagranicznych oraz minister zdrowia.

Choć rekonstrukcja rządu zapowiadana była na jesień, proces dość niespodziewanie ruszył już w sierpniu. Niespodziewanie, gdyż dymisje złożyli przewodniczący tych resortów, które w najbliższych tygodniach pełnić będą bowiem najistotniejszą, jak się zdaje, funkcję. Mowa o Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwie Zdrowia. Eksperci niejednokrotnie wskazywali, że czas kryzysu na Białorusi oraz spodziewanej drugiej fali epidemii koronawirusa, ujmując rzecz delikatnie, nie należy do najlepszych, by przeprowadzić tak istotne zmiany.

Pracownik sieci Carrefour zmarł w sklepie. Jego ciało przykryto, żeby klienci mogli robić zakupyPracownik sieci Carrefour zmarł w sklepie. Jego ciało przykryto, żeby klienci mogli robić zakupyCzytaj dalej

Wiadomości z kraju. Niedzielski i Rau zaprzysiężeni

Te są już jednak nieodwołalne. Adam Niedzielski i Zbigniew Rau zostali dziś zaprzysiężeni. Jak wskazuje Wirtualna Polska, uroczystości rozpoczęły się tuż po godzinie 15 w Pałacu Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przysięgę od rozpoczynających pracę w ministerstwach polityków przyjął prezydent Andrzej Duda.

Plus zaskoczy tysiące klientek i klientów SMS-em. Niezwykła propozycja, może dotyczyć także ciebiePlus zaskoczy tysiące klientek i klientów SMS-em. Niezwykła propozycja, może dotyczyć także ciebieCzytaj dalej

– Gratuluję panom przejęcia tak trudnych resortów. Zadania, które stoją przed panami, są duże. Dzięki Bogu jesteście jednak fachowcami. Zajmowaliście się wieloma ważnymi sprawami w obu izbach parlamentu – mówił Duda, cytowany przez WP. I dalej: – Proszę obu panów o dobrą współpracę. Ja także mocno angażuję się w sprawy ochrony zdrowia, jak chociażby w narodową strategię onkologiczną. Wierzę, że będziemy to kontynuować i rozwijać z pożytkiem dla Polaków i ich zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. GIS ostrzega Polaków przed śmiertelną substancją. Ogromne niebezpieczeństwo 2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna 3. Jeszcze tylko podpis prezydenta i wjedzie nowa opłata. Wpływy będą ogromne

Przypomnijmy, że Adam Niedzielski na stanowisku szefa resortu zdrowia zastąpił Marcina Szumowskiego. Rzecz o tyle ciekawa, że jeszcze kilka dni przed swą dymisją Szumowski zapewniał, iż "kapitan nie schodzi z okrętu". Zbigniew Rau w funkcji ministra spraw zagranicznych zastąpił z kolei prof. Jacka Czaputowicza. Niedzielski pełnił poprzednio funkcję prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Rau przewodniczył z kolei delegacji polskiego parlamentu do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, a także sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Kandydatury polityków 20 sierpnia przestawił szef Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. “Won z Mojego Miasta...”. Żona posła PiS zaatakowała dziewczynę z tęczową torebką?
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Krzysztof Jackowski zdradził, co czeka nas jesienią. Czarny scenariusz zaczyna się spełniać

Źródło: WP