Wiadomości z Kijowa. Wybuch w bloku mieszkalnym.. (zdj.il.) Pavlo Gonchar/SOPA Images/REX/Rex Features/East NewsŹródło: (zdj.il.) Pavlo Gonchar/SOPA Images/REX/Rex Features/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 22 Czerwca 2020

Eksplozja gazu w bloku mieszkalnym w stolicy, nie żyją co najmniej dwie osoby. Tragiczne doniesienia zza naszej wschodniej granicy

Wiadomości płynące z Kijowa mówią o wybuchu w bloku mieszkalnym. Ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce służb wynika, że pod uwagę brana jest możliwość, według której miałoby dojść do eksplozji gazu. Niestety, nie obyło się bez ofiar. W wyniku niewyjaśnionej jak dotąd sytuacji śmierć poniosły przynajmniej dwie osoby.

Eksplozja spowodowała zniszczenie pięciu pięter wieżowca, podaje tvn24.pl. Służby nadal obawiają się, że jedna ze ścian budynku może ulec zawaleniu. Konieczne jest ustalenie poziomu zniszczeń. – Po otrzymaniu opinii eksperckiej będziemy mogli dać ludziom dostęp do ich mieszkań, aby mogli zabrać ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy – poinformował szef MSW Arsen Awakow, cytowany przez serwis.

Bardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikatBardzo niebezpiecznie, zniszczone domy, zdewastowane drogi, pozalewane domy, istny armagedon. IMGW wydało nagły komunikatCzytaj dalej

Wiadomości. Wybuch gazu w stolicy Ukrainy

Odgruzowywanie zniszczonego terenu jest skomplikowaną akcją. Na miejscu znalazło się 500 specjalistów, a także 50 sztuk niezbędnego sprzętu. Dla osób, które zostały bez dachu nad głową, rozstawiono specjalne namioty. Mieszkańcom oferowane są także posiłki. Dodajmy, że już wczoraj poinformowano o dwóch ciałach wydobytych spod gruzów. Służbom udało się jednak uratować przynajmniej trzy przysypane osoby.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielki strajk, ludzie wyszli na ulice. Awantura, rozległy się krzyki: "Mamy dość. Episkopat do więzienia"
2. Krok od katastrofy. Zakaz kąpieli w morzu. Zatrważające informacje z okolic Morza Czarnego

Fala uderzeniowa powstała w wyniku eksplozji była tak duża, że nie tylko zniszczyła pięć pięter ośmiopiętrowego wieżowca, ale wybiła również okna w sąsiednich budynkach. Przyczyny wybuchu nadal nie są znane. Nieoficjalne wersje mówią o wybuchu gazu. Nie można jednak wykluczyć użycia materiału wybuchowego.

Wybuch budynku w Kijowie.

Jak podaje TVN24, ukraińska policja poinformowała ponadto o konieczności pilnej rewizji siedziby firmy, która była odpowiedzialna za dystrybucję gazu wspomnianego budynku w Kijowie. Kontrola ma, rzecz jasna, wyjaśnić przyczynę zdarzenia oraz ewentualne nieprawidłowości w działaniach spółki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec taryfy ulgowej, komornicy wracają do pracy. Lepiej się pospiesz, zadłużenie może pociągnąć cię na dno
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przerażające odkrycie służb na południu Polski. Ciało było w stanie zaawansownego rozkładu
  4. Poczta Polska i absurdalny wydatek na worki za 5 mln zł? Dziwne tłumaczenia w oświadczeniu
  5. Z kranu zamiast wody popłynęło szambo. Fatalna awaria pod samą Warszawą
  6. Ogromne upały na Arktyce. Najzimniejszy region na Ziemi jak wakacyjny kurort

Źródło: tvn24.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News