Wiadomości dopływające z jednego z polskich parków narodowych są wstrząsające.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 21 Kwietnia 2020

Płonie polski park narodowy. Giną zwierzęta, dramatyczna walka z ogniem

Wiadomości dopływające z Biebrzańskiego Parku Narodowego i jego okolic są wstrząsające. Od niedzieli park trawi wielki ogień. Pożar rozprzestrzenia się szybko i niszczy wszystko wokół. Ucierpiało na tym niestety także wiele gatunków zwierząt. W tragicznych okolicznościach zginął chociażby piękny bielik, który osłaniał swoje gniazdo przed pożarem. To naprawdę dramatyczna sytuacja, z którą walczą teraz strażacy.

Ledwo w poniedziałek rano straż pożarna poinformowała o ugaszeniu pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym, a już pojawiły się kolejne przykre doniesienia. Ogień dotarł do kolejnych pobliskich wsi i miejscowości. Dotyczy to m.in. okolic Wrocenia i Polkowa. Mieszkańcy regionu opisują mediom, jak przebiega walka z pożarem i dzielą się relacjami strażaków.

Tak wyglądał pogrzeb Wiktora Batera. Poruszające zdjęcia, wyjątkowi gościeTak wyglądał pogrzeb Wiktora Batera. Poruszające zdjęcia, wyjątkowi gościeCzytaj dalej

Wiadomości dopływające z Biebrzańskiego Parku Narodowego i jego okolic są wstrząsające

Akcja gaśnicza trwa od niedzieli. Ogień strawił jak dotąd około 1,3 tys. ha powierzchni łąk i lasów na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, jednak sytuacja dziś rano wydawała się już opanowana. Niestety to jeszcze nie koniec.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez władze parku, pożar objął jedno z najcenniejszych terenów na styku powiatów augustowskiego, monieckiego i sokólskiego w województwie podlaskim. W poniedziałek po południu pojawiły się kolejne niepokojące informacje o nowych zarzewiach ognia w okolicach miejscowości Wroceń i Polkowo.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prezydent będzie apelował o oddawanie 500 plus. "Możemy się domyślać, co rząd zrobi z programem po wyborach"
2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja

"Tak wygląda unicestwienie jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Europie albo i na ziemi. Z każdym hektarem ginęły nowo narodzone łosie, sarny, jelenie i dziki. Płonęły jaja i pisklęta, ginęły zwierzęta w obronie gniazd i młodych. Wielki szacunek dla strażaków, którzy ponad dobę w ogniu, często bez jedzenia i picia, wstrzymywali rozszalały żywioł. Oni widzieli spalonego bielika i sarny, widzieli, jak ptaki siadają w ogniu, broniąc swoich gniazd. Dziękuję za walkę o Naturę i nasze mienie" - napisała na swoim profilu pani Agnieszka Zach, przewodniczka po Biebrzańskim Parku Narodowym.
 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  2. Rząd wydał nowe rozporządzenie. Jedna grupa Polaków natychmiast wróci do pracy, nie zasłonią się koronawirusem
  3. Ministerstwo Zdrowia właśnie opublikowało projekt kolejnego, ważnego rozporządzenia. Chodzi o medyków
  4. Nieoczekiwane wsparcie dla TVN w konflikcie z TVP. Stacja ma wyjątkowo mocnego sojusznika
  5. Spędził miesiąc w szpitalu, miał poważne powikłania. Polski europoseł opowiedział o trudnej walce z wirusem
  6. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań

Źródło: next.gazeta.pl