Wiadomości rząd. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Sierpnia 2020

Zapadła ostateczna decyzja, wszystko jest jasne. Wiemy, kto został nowym ministrem zdrowia

Wiadomości o rządzie budzą kontrowersje. W samym sercu kryzysu epidemicznego oraz wydarzeń na Białorusi odeszli ważni przedstawiciele Rady Ministrów. Dawny resort Łukasza Szumowskiego wreszcie natrafił na swojego następcę. Czy Adam Niedzielski podoła wyzwaniu?

W ostatnim czasie doszło do kolejnych dymisji w Radzie Ministrów. Zarówno Janusz Cieszyński, Łukasz Szumowski, jak i Jacek Czaputowicz przedstali zasiadać w swych resortach. Informacje te są co najmniej zaskakujące. Przypomnijmy, że do rekonstrukcji rządu miało dojść dopiero za kilka tygodni. Okazuje się, że mimo to część polityków Prawa i Sprawiedliwości nie wytrzymała społecznej presji. Wielu z nich wyjaśniało też, że decyzję o odejściu planowali od wielu miesięcy.

Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogoMandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogoCzytaj dalej

Wiadomości. Rząd bez Łukasza Szumowskiego. Zastąpi go Adam Niedzielski

Zwolennicy opozycji oraz zagraniczne media krytykują niecodzienną postawę Zjednoczonej Prawicy. Łukasz Szumowski, choć deklarował, że nie opuści okrętu, opuścił rząd i resort zdrowia chwilę przed nadejściem drugiej fali zachorowań. Podobnie zrobił Jacek Czaputowicz, który złożył dymisję, gdy na Białorusi trwają wielkie protesty. Od tego czasu ich obowiązki przejął Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów znalazł już zastępce dla Szumowskiego. Będzie nim Adam Niedzielski. Opinia publiczna nie spodziewała się tego wyboru.

Zasłońcie okna, nie wychodźcie z domu. Bardzo ważne informacje tuż przed wakacyjnym weekendemZasłońcie okna, nie wychodźcie z domu. Bardzo ważne informacje tuż przed wakacyjnym weekendemCzytaj dalej

Wszystkie portale internetowe przekazywały nieoficjalne doniesienia, z których wynikało, że obowiązki ministra zdrowia będzie pełnić Tomasz Latos. Wyjaśnijmy, że jest on przewodniczącym sejmowej komisji zdrowia oraz wysoko postawionym politykiem Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślano, że ma wszelkie kompetencje, aby poprowadzić prace resortu. Łukasz Szumowski podczas ostatniej konferencji prasowej przypominał, że przed opuszczeniem rządu przygotował zalecenia oraz rekomendacje na nadchodzące tygodnie. Nie chciał doprowadzić do sytuacji, w której Adam Niedzielski pozostałby z pustymi rękoma.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje 2. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Wiadomości na temat rządu zostały już oficjalnie potwierdzone. Przypomnijmy, że Adam Niedzielski jest obecnym szefem Narodowego Funduszu Zdrowia. Polityk jest też ekonomistą. Podczas ostatniej konferencji prasowej zaprezentował go sam Mateusz Morawiecki. Premier deklaruje, że Niedzielski jest przygotowany na drugą falę zachorowań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czerwony alert dla całego Mazowsza. Ostrzeżenia IMGW w prawie całej Polsce
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Trudno uwierzyć, ile zarabiają nauczyciele. Związkowcy mają dość, grożą radykalnymi krokami
  4. Małgorzata Trzaskowska bardzo boi się o swoje dzieci. "Wszystkim towarzyszą emocje, dzieci już teraz przeżywają swój powrót do szkoły"
  5. Z ostatniej chwili: Kolejna dymisja w rządzie PiS. Odchodzi ważny minister, szef resortu spraw zagranicznych
  6. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!