Wiadomości o testach z Korei, napływające z Ministerstwa Zdrowia, są pozytywne.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Kwietnia 2020

Świetne wiadomości z Ministerstwa Zdrowia. Znamy rezultaty pierwszych prób, wykonywania sprowadzonych z Korei testów

Wiadomości o nowych tzw. szybkich testach z Korei Południowej, napływające z Ministerstwa Zdrowia, są pozytywne. Rzecznik resortu zdrowia zapewnia o ich skuteczności, co wykazały jak dotąd pierwsze przeprowadzone próby. Testy niedługo mają zostać wprowadzone do szerszego zastosowania.

- Pierwsze próby tzw. szybkich testów na koronawirusa sprowadzonych z Korei Południowej wypadają dobrze - poinformował w poniedziałek Wojciech Andrusiewicz, rzecznik resortu zdrowia. Testy do ogólnego użytku mają wejść już w tym tygodniu. To znacznie ułatwi walkę z koronawirusem.

Zaskakująca wpadka Zaskakująca wpadka "Wiadomości" TVP. Chcieli zaatakować Tuska, mogli rozwścieczyć KaczyńskiegoCzytaj dalej

Wiadomości o testach z Korei, napływające z Ministerstwa Zdrowia, są pozytywne

Rzecznik MZ, zapytany o szybkie testy z Korei na obecność wirusa, poinformował, że przechodzą one właśnie proces walidacji w Państwowym Zakładzie Higieny i wszystko stoi na dobrej drodze, aby już w tym tygodniu mogły wejść do użytku. - Sprawdzamy wiarygodność wyników i czułość tych testów. Pierwsze próby wypadają dobrze, więc jesteśmy dobrej myśli. W tym tygodniu powinny wejść do użytku i być ukierunkowane właśnie m.in. na personel medyczny, a także na badanie personelu domów pomocy społecznej. Są to szybkie testy, które pozwolą szybko przebadać choćby służby medyczne - podkreślił.

- Jeżeli skuteczność kupionych testów antygenowych będzie wysoka, to w najbliższym czasie do Polski dotrze ponad 100 tys. kolejnych takich testów - przekazał Andrusiewicz podczas konferencji prasowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tadeusz Rydzyk przyłapany na zdjęciach. Miał ot tak złamać obowiązujące prawo
2. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany

- Analizatory do tych testów, czyli urządzenia, w których dokonuje się pomiaru i odbiera się wynik, to są niewielkie urządzenia, które będzie można przekazać chociażby na szpitalne oddziały ratunkowe, do izb przyjęć, można będzie przeprowadzić test nawet z samochodu gdzieś w domu pomocy społecznej. To są te testy, które skierujemy na pierwszy front walki, czyli tam, gdzie one są najpilniej potrzebne, m.in. do jednoimiennych szpitali, oddziałów zakaźnych, gdzie służba medyczna po kontakcie będzie mogła być szybko diagnozowana - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  2. Prawo jazdy możesz stracić znacznie łatwiej. Od lipca wchodzą nowe, jeszcze surowsze przepisy
  3. Pamiętacie Panią Jadzię z sanepidu? Nikt się tego nie spodziewał, jej życie zupełnie się zmieniło
  4. Koniec epoki, której nie zapamięta młodsze pokolenie. Operatorzy wyłączają słynną usługę SMS, nie będziemy już mogli korzystać z bramek
  5. Dziś poza otwarciem lasów wchodzi zmiana, o której niewielu pamięta. "Godziny dla seniorów" będą wyglądały inaczej
  6. Największa tragedia w historii państwa. Zginęło co najmniej 16 osób za granicą

Źródło: polsatnews.pl