Wiadomości. Facebook/MiejskaŹródło: Facebook/Miejska
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Września 2020

Nikt nie zareagował ani nie pomógł, nagrywali i śmiali się. Niezwykłe okrucieństwo nastolatek

Wiadomości płynące z Częstochowy mogą prowokować refleksję nad kondycją polskiej oświaty. Przed jedną z tamtejszych szkół doszło do niewyobrażalnie okrutnej sytuacji. Obserwujące ją nastolatki zamiast pomóc - nagrywały. Zabrakło pedagoga, który mógłby pomóc ofierze.

Nagranie z Częstochowy bardzo szybko obiega media społecznościowe. Widać na nim zaskakująco brutalną bójkę dwóch młodych dziewczyn. Jedna z nich usiadła na drugiej okrakiem, biła ją i niewyobrażalnie przeklinała.

Procesowała się z TVP i niestety gorzko pożałowała. Nic nie ugrała oprócz zszarganych nerwówProcesowała się z TVP i niestety gorzko pożałowała. Nic nie ugrała oprócz zszarganych nerwówCzytaj dalej

Wiadomości o brutalnej bójce pod częstochowską szkołą obiegły media

W zdarzeniu szczególnie bulwersuje postawa gapiów oraz fakt, że na miejscu nie było ani jednego pedagoga, gotowego pomóc ofierze nastolatki. Dziewczyna, siedząc na swojej koleżance okrakiem, kazała "przepraszać jej za to że żyje". Na okrzyki "puść mnie" nie reagowała ani agresorka, ani nagrywające zdarzenie dzieci.

Zakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieZakonnica wybierała najładniejsze i najgrzeczniejsze dzieci dla księży, aby mogli je wykorzystywać. Zatrważająca historia wydarzyła się 3 lata temu w ArgentynieCzytaj dalej

Nagranie zostało zarejestrowane pod Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Częstochowie. Nagłośnił je lokalny portal "Miejska".

- Postanowiliśmy opublikować materiał, by pokazać jaka znieczulica panuje wśród młodych ludzi. Jedni przechodzą, inni nagrywają. W tle słychać śmiechy. Ktoś przybija piątkę agresorce, kolejny mówi ''ja się nie wpierd..am'', następny dopowiada ''ja też nie''. Otóż droga młodzieży, właśnie w takich sytuacjach należy reagować, a pisząc bardziej dosadnie, trzeba się wpierd..ać! - czytamy w opisie nagrania, udostępnionego na Facebooku.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Kotlety schabowe według przepisu Ani Starmach wprost z MasterChefa, niebo na talerzu i dodatki, które pokochasz
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Wiadomości o bójce, po opublikowaniu nagrania, dotarły również do odpowiednich instytucji. - Samorząd uczniowski ZSTiO im. S. Żeromskiego w Częstochowie kategorycznie potępia zachowanie uczennic naszej szkoły, które wywołały bójkę na boisku szkolnym. Nasza szkoła od wielu lat cieszy się opinią szkoły bezpiecznej, przyjaznej dla ucznia, w której wszyscy żyjemy w zgodzie. Chcemy również przekazać, że mówimy "stop" dla umieszczenia filmów czy zdjęć promujących przemoc na terenie szkoły jak i poza nią. Całe zdarzenie, które miało miejsce na terenie boiska godzi w dobre imię naszej szkoły - oświadczono.

Sprawą zajęła się już policja. Teraz, po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji, dziewczyną zająć się może Sąd Rodzinny. Jak powiedział "Dziennikowi Zachodniemu" Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie problem może mieć również osoba, która rozpowszechniła nagranie, bez zakrywania twarzy jego uczestników.

Osobisty dramat gwiazdy Na Wspólnej. Nie ma słów, naprawdę przykre i niesprawiedliweOsobisty dramat gwiazdy Na Wspólnej. Nie ma słów, naprawdę przykre i niesprawiedliweCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komornik zapuka do drzwi i zacznie eksmisję. Strach wśród Polaków, ale wcale nie musisz opuszczać domu
  2. "Pozwę ZTM i miasto za zakażenie". Pasażerka wywołała burzę w sieci
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News