Wiadomości: Unia Europejska zmniejszy dotacje dla Polski. commons.wikimedia.orgŹródło: commons.wikimedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Lutego 2020

Unia Europejska zamierza ukarać Polskę. Wszystko przez polski rząd

Wiadomości płynące z zachodnich mediów nie pozostawiają wątpliwości: Polska dostanie o połowę mniej pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Wszystko przez niepodpisanie przez rząd deklaracji o neutralności klimatycznej.

Mimo że Fundusz Sprawiedliwej Transformacji miał przyznać Polsce 2 mld euro na potrzeby transformacji energetycznej, z informacji przekazanych przez portal 300gospodarka.pl wynika, że nasz kraj otrzyma zaledwie połowę tej sumy. Wszystko za sprawą niepodpisania przez polski rząd deklaracji w sprawie osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

O zmniejszeniu dotacji dla Polski poinformowano w nowej propozycji budżetu Unii na rok 2021.

Pamiętacie, jak przewrócono pomnik ks. Jankowskiego za pedofilię? Będą straszne karyPamiętacie, jak przewrócono pomnik ks. Jankowskiego za pedofilię? Będą straszne karyCzytaj dalej

Wiadomości: Polska jedynym państwem, które nie podpisało porozumienia

Mimo że w 2021 roku wspomniany Fundusz miał rozdzielić 7,5 mld euro na wszystkie państwa członkowskie, aż 2 mld miały trafić do Polski. Portal wskazuje, że to najwyższa możliwa kwota, jaka mogła przypaść na jedno państwo należące do Wspólnoty. Żaden inny kraj nie otrzymał propozycji wyższego wsparcia.

Jak się jednak okazuje, Polska może liczyć jedynie na połowę tej sumy. Wszystko przez opieszałość polskiego rządu, który wciąż nie zdecydował się na podpisanie porozumienia dotyczącego osiągnięcia przez państwa członkowskie UE neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Jak powiedział cytowany przez portal "300 Gospodarka" szef Rady Europejskiej Charles Michel, "Państwa członkowskie, które wciąż nie podpisały porozumienia dot. osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku muszą liczyć się z ograniczeniem ilości środków transferowanych z Funduszu JTF o 50 proc.". Choć Michel używa liczby mnogiej, do wspomnianych państw zalicza się jedynie Polska – jesteśmy bowiem jedynym krajem członkowskim UE, który wciąż nie podpisał wspomnianego porozumienia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

2. Widzisz butelkę nad kołem swojego samochodu? Miej się na baczności, możesz być w dużym niebezpieczeństwie

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Nie żyje twórca kultowego "Czterdziestolatka" i "Wojny domowej". Dziś w nocy, w wieku 87 lat zmarł Jerzy Gruza

5. Suczka przebywała na bogato urządzonej posesji. Zmarła przez zaniedbanie właścicielki, która chciała się zemścić

6. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News