Wiadomości płynące z Dziwiszowa mówią o ustaleniu sprawcy zabójstwa koziołka.. facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Źródło: facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Sierpnia 2020

Ustalono tożsamość mordercy koziołka. Ufali mu wszyscy, aż trudno uwierzyć

Wiadomości płynące z Dziwiszowa mówią o ustaleniu sprawcy zabójstwa koziołka Kozika. Informację o makabrycznym zabójstwie zwierzęcia przekazał wczoraj Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Dziś przedstawiciele organizacji podzielili się historią jego mordercy. "Był po naszej stronie".

"Ostatnie miesiące, a nawet lata, to dla naszego zespołu wyboista droga i coraz cięższa walka. Poszukiwanie naszego miejsca na ziemi, zbiórka funduszy, coraz więcej interwencji, więcej skrzywdzonych zwierząt, wieczna walka z wymiarem sprawiedliwości", czytamy we wpisie przedstawicieli Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. To wstęp do niezwykle smutnej historii, której część opublikowano już poprzednio. W nocy z czwartku na piątek na terenie Pałacu w Dziwiszowie sprawca pozbawił bowiem głowy koziołka Kozika.

Prowadząca Prowadząca "Nasz nowy dom" padła ofiarą okrutnego oszustwa. Katarzyna Dowbor ostrzegaCzytaj dalej

Wiadomości z kraju. Koziołek Kozik pozbawiony głowy

"Na miejscu znalezienia zwłok nie było śladów krwi, jak również głowy. Obroża, w której nasz Kozik na co dzień chodził, znajdowała się 100 m od zwłok. Kozi łeb stał się trofeum dla sadysty, ponieważ to zapewne na nim znajdowały się odciski palców mordercy", pisali przedstawiciele DIOZ. Wówczas nie podano jednak szczegółów dotyczących sprawcy, który miał zostać przesłuchany w poniedziałek.

Idealny przepis na rosół, jak u babci. Niesamowity przepis, którego nie da się zepsućIdealny przepis na rosół, jak u babci. Niesamowity przepis, którego nie da się zepsućCzytaj dalej

Tym okazał się współpracownik organizacji. "Przenosząc się dwa miesiące temu do pałacu, poznaliśmy jednego z tamtejszych pracowników. Po tym, jak poprzednia zarządca obiektu trafiła do szpitala, jej pracownik z dnia na dzień pozostał bez dachu nad głową. Starszy, sympatyczny mężczyzna twierdził, że cierpi na padaczkę i nie ma dokąd pójść – dlatego został, do czasu znalezienia nowej pracy. Mężczyzna, z dużą wiedzą, doświadczeniem w pracy przy zwierzętach, a przede wszystkim przy koniach. Widzieliśmy to na co dzień, a jego wspomnienia z pracy w dużych polskich, sportowych stajniach jeszcze bardziej umacniały nas w przekonaniu, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Był »po naszej stronie« – zaangażowany, pracowity, z miłością wykonywał swoją pracę i z pasją podchodził do zwierząt", czytamy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: pół Polski w żółtej strefie. Fatalne informacje dla wielu Polaków
2. WHO nie ma dobrych wieści. Świat musi się zmierzyć z jeszcze bardziej śmiercionośną plagą niż wirus

Mężczyzna cierpiał jednak schizofrenię paranoidalną i dwubiegunowość. "Jest to choroba przewlekła, a osoba chora jest niebezpieczna zarówno dla siebie, jak i dla innych. Objawy takie jak urojenia i halucynacje, wobec których chory najczęściej jest bezkrytyczny, prawdopodobnie spowodowały, że ten człowiek zabił Kozika. Z perspektywy czasu, strach pomyśleć, ile jeszcze stworzeń mógłby skrzywdzić. Morderca przez dwa miesiące przebywania z nami świetnie kamuflował swoją psychozę", wskazują przedstawiciele Dolnego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Sprawca usłyszał już zarzuty. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. "Zrobimy wszystko, by na długie lata odizolować tę osobę w zakładzie karnym lub szpitalu psychiatrycznym", zapewniają członkowie organizacji ratującej zwierzęta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: wielka ewakuacja. Ludzie muszą natychmiast opuścić swoje mieszkania. Na miejsce jadą służby
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Nagły apel Chorwacji do wszystkich turystów. Zła wiadomość, jest coraz gorzej

Źródło: Facebook/Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!