Wiadomości płynące z Warszawy po raz kolejny dotyczyły protestów narodowych środowisk przeciw aktywistom LGBT.. WOJTEK RADWANSKI/AFP/East NewsŹródło: WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Sierpnia 2020

Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT

Wiadomości płynące z Warszawy po raz kolejny dotyczyły protestów narodowych środowisk przeciw aktywistom LGBT. Sprzeciw wobec "rewolucji kulturowej" wyraził też Krzysztof Bosak, a Telewizja Polska postanowiła przytoczyć hasła protestujących. "Raz sierpem, raz młotem w tęczową hołotę", skandowali narodowcy.

Centrum Warszawy po raz kolejny stało się areną do starć pomiędzy środowiskami narodowymi a aktywistami LGBT. W niedzielne popołudnie protestujący wobec "agresji ideologii LGBT" zebrali się przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. Jak donosi TVP Info, demonstrację zorganizowali wspólnie Ruch Narodowy, Marsz Niepodległości i Młodzież Wszechpolska. Swoje trzy grosze dorzucił też lider Konfederacji Krzysztof Bosak.

Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: "Jesteś zazdrosny?". Będzie walka?Czytaj dalej

Wiadomości. Spalono tęczową flagę

Jak wskazuje TVP Info, w swoim przemówieniu Bosak, wpisując się w zwyczajową narrację środowisk prawicowych, zaznaczył, że nie będzie zgody na "narzucanie ideologii ruchów LGBT polskiemu społeczeństwu". – Wyrażanie otwartego sprzeciwu wobec rewolucji kulturowej, którą chce przeprowadzić skrajna lewica, jest naszym moralnym obowiązkiem i jedynym środkiem do jej powstrzymania – przekazał polityk. Kandydat Konfederacji w minionych wyborach dodał, że należy "powstrzymać tę rewolucję".

Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBTJęzyk nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBTCzytaj dalej

Bosak wskazał, że narodowcy nie pozwolą na tzw. rewolucję kulturową, którą usiłuje przeforsować lewicowa część społeczeństwa. – Bronimy zdrowego rozsądku. Nie pozwólmy tej mniejszości narzucić poprawności politycznej – zapewniał, dodając, że propozycje środowisk LGBT są w jego ocenie "złe". Serwis tvp.info zaznacza, że środowiska narodowe zbierali podpisy m.in. pod projektem zakazu marszów równości.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najsmutniejsza wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz
2. Ale tydzień w Biedronce. Najpierw kara 115 mln zł, teraz 19 kg białego proszku w pudle z bananami

W artykule przytoczono też hasła, które skandowali protestujący przed bramą Uniwerystetu Warszawskiego. W tym słowa równie skandaliczne jak: "Raz sierpem, raz młotem w tęczową hołotę", "STOP degeneracji", "Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa". Nie sposób nie dodać, że przedstawiciele narodowców spalili też tęczową flagę.

Gwoli sprawiedliwości należy zaznaczyć, że publiczne media wspomniały też o kontrmanifestacji środowisk LGBT, poświęcając jej kilka zdań. Aktywiści po raz kolejny protestowali na Krakowskim Przedmieściu, trzymając w dłoniach transparenty z napisami: "Warszawa wolna od faszyzmu", "Stop faszyzmowi", "Stop bzdurom". Dzierżący tęczowe flagi uczestnicy manifestacji protestowali również przeciwko policyjnej przemocy, jakiej w ostatnich dniach doświadczali aktywiści.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozpędzone auto wjechało w dzieci na pasach. Dwie ofiary uderzyły o jezdnię, trafiły do szpitala
  2. Pracownik TVP3 Lublin zmanipulował materiał. Został zwolniony
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Dramat w hotelu przy plaży, 10 osób nie żyje, kilkanaście rannych. Wiadomość z zagranicy wywołuje łzy

Źródło: tvp.info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!