Wiadomości. Facebook/WRealu24/ScreenŹródło: Facebook/WRealu24/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Września 2020

Grupa protestujących zebrała się pod Nowogrodzką. Powód jest kuriozalny, interweniuje policja

Wiadomości z Nowogrodzkiej trafiły do mediów społecznościowych. Właśnie teraz pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości zebrali się rolnicy. Burzliwe zdarzenie jest uważnie obserwowane przez funkcjonariuszy policji. Zaplanowano przemarsz pod Sejm. Powody, kierujące manifestującymi, zasmucają.

Prawo i Sprawiedliwość od wielu lat bulwersuje swoimi działaniami. Polityka gospodarcza, zarządzanie kryzysem epidemicznym oraz brak poszanowania dla praw człowieka wywołało fale sprzeciwu. Przeciwko partii rządzącej protestowały kobiety, mniejszości seksualne, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele oraz przedsiębiorcy. Tym razem jednak na ulice ruszyli rolnicy, sprzeciwiający się ustawie, mającej ukrócić niewyobrażalne cierpienie zwierząt na fermach futerkowych. Prostest ma miejsce pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. 

wtv.pl - portal informacyjny"Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanejCzytaj dalej

Wiadomości z Nowogrodzkiej obiegły media. Rolnicy przeciwko ochronie zwierząt

Na marszu zorganizowanym przez środowiska roliczne pada głośny sprzeciw wobec "piątki dla zwierząt". Jarosław Kaczyński zaproponował wprowadzenie zakazu dla hodowli zwierząt futerkowych. Dramat lisów i norek był opisywany przez wiele lat. Organizacje prozwierzęce wielokrotnie apelowały o zakończenie procederu, który wiąże się z niebywałym okrucieństwem. W manifestacji wzięli udział liderzy Konfederacji. Krzystof Bosak oskarżał Prawo i Sprawiedliwość o niszczenie ważnej gałęzi polskiej gospodarki.

Dyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowaDyr. programowy ostro o odejściu prowadzących Dzień dobry TVN. Bolesne słowaCzytaj dalej

Na zgromadzeniu stawiły się małe, prawicowe portale internetowe, które relacjonują przebieg zgromadzenia. Organizatorzy przedsięwzięcia informują, że na miejscu stawi się łącznie blisko 5 tysięcy rolników, choć z udostępnianych w sieci nagrań wynika, że frekwencja jest znacznie niższa. Oburzeni obywatele deklarują, że zjednoczył ich sprzeciw wobec działań Jarosława Kaczyńskiego. Z mównicy padały też nieparlamentarne określenia. Wszystko wskazuje na to, że pokojowy charakter protestu nie zostanie zaburzony.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Halina przez 7 dni piła sok z selera na czczo. Korzyści widzi gołym okiem, nie zamieni go na nic innego
 

Wiadomości z Nowogrodzkiej mogą zaskakiwać. Trudno było znaleźć głosy popierające cierpienie zwierząt. Okazuje się jednak, że losy ustawy o zakazie hodowli zwierząt futerkowych stanąć mogą pod znakiem zapytania. Również wśród Zjednoczonej Prawicy doszło do wewnętrzych sporów dotyczących projektu Jarosława Kaczyńskiego. Już w najbliższej przyszłości dowiemy się, czy Sejm przyjmnie propozycje lidera obozu rządzącego.

Córka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymałaCórka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymałaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiemy już, ile zarabiają w Lidlu. Na początek nawet ponad 4 tys. zł
  2. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Źródło: [Facebook/WRealu24]