Wiadomości. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Lipca 2020

Nie żyje lokalny polski polityk. Został zamordowany, wcześniej grożono jego córce

Wiadomości z groźbami miała otrzymywać córka 61-letniego sołtysa miejscowości Zbrza w gminie Morawica (województwo świętokrzyskie). Mężczyzna, który wysyłał groźby do córki samorządowca najprawdopodobniej jest również sprawcą zabójstwa sołtysa.

Policji udało się wytropić zabójcę w zeszły czwartek. Gdy funkcjonariusze dotarli do 57-latka ten już nie żył. Najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Słynny aktor przed laty zginął w wypadku. Dopiero teraz ujawniono co zrobił kilka godzin przed śmierciąSłynny aktor przed laty zginął w wypadku. Dopiero teraz ujawniono co zrobił kilka godzin przed śmierciąCzytaj dalej

Wiadomości. Śmierć sołtysa Zbrzy

Funkcjonariuszom udało się ustalić, że w dniu zdarzenia 57-letni Leszek G. wszedł na posesję sołtysa, a potem strzelił co najmniej dwa razy w jego stronę. Jak informuje kielecka prokuratura, sprawca zbiegł samochodem z miejsca zdarzenia.

Dramatyczne sceny na Podlasiu. Lekarz zadzwonił i kazał zamknąć trumnę, cała rodzina trafiła na kwarantannęDramatyczne sceny na Podlasiu. Lekarz zadzwonił i kazał zamknąć trumnę, cała rodzina trafiła na kwarantannęCzytaj dalej

Obława na mężczyznę trwała kilkanaście godzin. Zaangażowano w nią kilkudziesięciu funkcjonariuszy oraz policyjny helikopter. W mediach opublikowano jego wizerunek. "Mężczyzna ostatnio ubrany był w ciemną kurtkę, czerwoną koszulkę oraz długie spodnie. Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny, proszone są o kontakt z policją. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny" - informowali policjanci. Gdy udało im się ustalić miejsce przebywania domniemanego mordercy, odkryli, że mężczyzna popełnił samobójstwo. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Policjanci potwierdzili informację o śmierci podejrzanego - Tuż po północy, 9 lipca funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wrócił na swoją posesję. Nie zdołali go zatrzymać, gdyż mężczyzna przy użyciu broni palnej popełnił samobójstwo. Znalezioną przy nim broń zabezpieczono - powiedział Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Rejonowej w Kielcach w rozmowie ze stacją Polsat News.

Ani prokuratura ani policja nie informują, jaki był motyw działania prawdopodobnego sprawcy morderstwa sołtysa miejscowości Zbrza. Wiadomo tylko, że 57-latek w przeszłości groził córce sołtysa. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: wp.pl