Wiadomości. zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East NewsŹródło: zdjęcie ilustracyjne: Andrzej Iwanczuk/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Zaprojektował grę zachęcającą dzieci do okropnych czynów. Poznańska policja właśnie go zatrzymała

Wiadomości, jakie obiegły media, przeraziły wielu z nas. Do sprawy postanowiła wkroczyć poznańska policja. Poszło o grę zaprojektowaną przez zatrzymanego mężczyznę. Zdaniem śledczych ma ona zachęcać nieletnich do popełniania samobójstw. Niepokojącymi doniesieniami cały czas zajmują się organy ścigania.

Sprawa 24-latka ciągnęła się przez 4 tygodnie. Stworzył on grupę, do której zapraszał nieletnich z Polski oraz rejonów Europy Wchodniej. Wciągał ich do swojej gry, która nakłaniała do odebrania sobie życia. Mężczyzna wyznaczał dzieciom okrutne i przerażające zadania. W sprawę zaangażowali się nie tylko polscy, ale i rosyjscy śledczy.

Pilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczejPilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczejCzytaj dalej

Wiadomości o niepokojącej grze dotarły aż na policję

W wyniku dobrego skoordynowania działań udało się namierzyć mężczyznę. Utworzył on swoją własną internetową społeczność. Zachęcał na niej młodzież do podejmowania się autodestrukcyjnych zachowań. Zlecał im cięcie oraz liczne okaleczanie swojego ciała. Cała gra miała zakończyć się dla uczestników popełnieniem samobójstwa. Funkcjonariusze odnaleźli dwie poszkodowane, które miały na ciele liczne obrażenia. Dziewczynki miały kolejno 14 i 15 lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od Instytutu
2. Bon turystyczny 1000 plus na wakacje. Wiadomo już kto może go dostać, uprawnionych aż 60 proc. polskich pracowników

Z ustaleń rosyjskich i poznańskich śledczych wynikało, że zatrzymany przebywał w stolicy Wielkopolski. W czwartek wieczorem, 14 maja przewieziono go do poznańskiego aresztu. Sprawą obecnie zajmuje się prokuratura. Padł już wniosek o pozbawienie wolności mężczyzny do czasu przeprowadzenia rozprawy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie komputer Commodore 64? Zobaczcie polską reklamę z 1990 roku, od której łza w oku się kręci
  2. Górnicy jadą do Warszawy. Będzie wielki protest w stolicy
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Łukasz Szumowski ostro skrytykował Polaków. Wszystko przez jedną, bardzo ważną rzecz

Źródło: [RMF FM]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News