Wiadomości z kraju: ograniczenia. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Marca 2020

Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków

Wiadomości przekazane przez Mateusza Morawieckiego potwierdziły przypuszczenia sporej części polskiego społeczeństwa. Premier poinformował o zamknięciu wszystkich sklepów, wyłączając apteki, drogerie, sklepy spożywcze oraz pralnie. Restauracje i bary będą mogły prowadzić sprzedaż na wynos. Informację o zamknięciu swoich placówek podał również szwedzki gigant branży meblowej.

Decyzja władz o ograniczeniu funkcjonowania galerii oraz centrów handlowych ma za zadanie zminimalizowanie powstawania dużych skupisk ludzkich. Warto jednak zaznaczyć, że wspomniane obostrzenia nie dotyczą wszystkich sklepów. "Wszystkie sklepy oferujące sprzedaż ubrań, biżuterii, kosmetyków, narzędzi i wszelkich innych towarów pozostają otwarte", czytamy na stronie gov.pl. I dalej: "Ograniczenie dotyka jedynie tych punktów, które znajdują się w centrach lub galeriach handlowych".

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki poinformował również o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób.

Szefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcjiSzefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcjiCzytaj dalej

Wiadomości: ograniczenia dla restauracji i galerii handlowych

Ograniczenia dotkną również bary, restauracje oraz kawiarnie, które nadal będą mogły sprzedawać jedzenie, będzie to jednak możliwe jedynie w formie na wynos bądź z dostawą pod wskazany przez klienta adres. Sprzedaż na miejscu jest zakazana.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcji
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

Dziś decyzję o zamknięciu wszystkich 11 sklepów obecnych w naszym kraju przekazała również dyrekcja szwedzkiej firmy IKEA. "Bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów jest dla nas najważniejsze. W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego od 14 marca br. zamykamy dla klientów wszystkie 11 sklepów IKEA w Polsce do odwołania. Zakupy będą możliwe wyłącznie przez http://IKEA.pl.", podano.

Wcześniej premier poinformował o zamknięciu placówek kultury (kin, teatrów, bibliotek), basenów, siłowni oraz wszelkiego rodzaju klubów fitness. Poprzednio zamknięto również wszystkie placówki oświaty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków
  4. Polskie kościoły nadal otwarte. Prymas poleca msze do 50 osób
  5. TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę

Źródło: gov.pl / wpolityce.pl / Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News