Wiadomości. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 12 Lipca 2020

Naprawdę się tak ubrał. Członek komisji wyborczej odwołany w natychmiastowym trybie

Wiadomości ze Szczecina wywołały niemałe poruszenie. Okazuje się, że przewodniczący tamtejszej komisji wyborczej nie zastosował się do zwróconych mu uwag. Jego przełożony odwołał go w trybie natychmiastowym. Poszło o ubraną przez mężczyznę koszulkę.

Media w całej Polsce opisują incydenty wyborcze, jakich dopuszczają się uprawnieni do głosowania. Niemal w każdej miejscowości dochodzi do interwencji policji. Przebieg głosowania zakłócają polityczne agitacje, źle wykonane karty wyborcze, znieważanie symboli narodowych, a nawet łapówki. Tym razem doszło do odwołania przewodniczącego jednej ze szczecińskich komisji. Wszystko przez koszulkę z napisem "Konstytucja", którą nosił w lokalu wyborczym.

Wyniki wyborów prezydenckich zaskakują. Znamy Exit Poll po II turze wyborówWyniki wyborów prezydenckich zaskakują. Znamy Exit Poll po II turze wyborówCzytaj dalej

Wiadomości ze szczecińskiego lokalu wyborczego zaskakują. Przewodniczący komisji odwołany

 - Dziś po raz kolejny doszło do sytuacji, która jest niedopuszczalna. Członek komisji, który wcześniej był w poprzednich komisjach jako przewodniczący, założył koszulkę, która jednoznacznie się kojarzy z konkretną opcją polityczną, a więc jest formą agitacji politycznej za konkretnym kandydatem. Jest to napis konstytucja, nie tylko napis, ale też ten charakterystyczny układ - deklaruje Agnieszka Przybylska z Ruchu Kontroli Wyborów na antenie Radia Szczecin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
2. Kontrolują już w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kary sypią jak z rękawa, możesz zapłacić 681 zł

Przedstawicielka Ruchu Kontroli Wyborów w rozmowie z Radiem Szczecin wyjaśniła, że nie był to pierwszy incydent w wykonaniu odwołanego mężczyzny. Okazuje się, że jeszcze dwa tygodnie temu, podczas pierwszej tury wyborów zwrócono mu uwagę z tego samego powodu. Jego zachowanie komentował wówczas Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.

 - Chodzi o to, by komisje wyborcze miały charakter apolityczny, niezwiązany z żadną ze stron, kandydatem, komitetem wyborczym. Jeżeli dopuścimy jednych to zaraz przyjdzie druga grupa chcąc wykazać swoje symbole - deklarował lider PKW. Jego wypowiedź przytoczyło Radio Szczecin. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duże ognisko koronawirusa na Mazowszu. Prawie 300 osób trafiło na kwarantannę
  2. Trwa cisza wyborcza, kara nawet 1 mln zł. Czego nie można robić w mediach społecznościowych?
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Byli zdruzgotani, gdy zobaczyli plażę w Gdańsku. Turyści nie mają wstydu. Ręce opadają

Źródło: [Radio Szczecin]