wiadomości. Pixabay.com/ParentingupstreamŹródło: Pixabay.com/Parentingupstream
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 12 Marca 2020

Kim była pierwsza ofiara w Polsce? Zatrważające doniesienia, znamy szczegóły

Wiadomości z Poznania. Zmarła pacjentka zmagająca się z wirusem z Wuhan. Kobieta miała zaledwie 57 lat. Choć lekarze walczyli o jej życie do ostatniego momentu, przegrali walkę. Znamy kilka szczegółów na temat pierwszej ofiary.

Śmiercionośny wirus przyszedł do Europy z Wuhan. Do tej pory nie wymyślono panaceum, które może zwalczyć SARS-CoV-2. 

MZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skokMZ: 13 nowych przypadków zakażeń w Polsce. Gwałtowny skokCzytaj dalej

Wiadomości z Poznania - nie żyje 57-latka

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielkopolska: Zakażony rozdawał w niedzielę komunię świętą
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

57-latka przyjechała w stanie ciężkim, głównie ze względu na inne schorzenia. Została prędko wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Oddychała tylko dzięki respiratorowi.

Od pierwszej chwili wiadomo było, że stan zdrowia pacjentki jest bardzo poważny.

- Pacjentka ma ostrą niewydolność oddechową i objawy ciężkiego zapalenia płuc. Jest podłączona do respiratora i wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Czyli najwyższy stan powagi - przekazał Onetowi Stanisław Rusek, rzecznik prasowy szpitala im. J. Strusia.

Warto wspomnieć, że na stan kobiety miał wpływ nie tylko sam wirus, ale również inne schorzenia, z którymi sie zmagała. Bliscy kobiety również przebywają na tym samym oddziale. Są to mąż i córka małżeństwa. Niestety u nich także stwierdzono SARS-CoV-2. Ich stan ocenia się jako dobry.

Nieoficjalne doniesienia mówią o kwarantannie jeszcze dwójga dzieci małżeństwa oraz ich dziadka. W mediach o zmarłej kobiecie krąży wiele informacji. Wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski zdementował plotki o rzekomym zawodzie córki - według prasy miała być nauczycielką. W social media można przeczytać wiele postów, o tym, że zmarła była psychologiem. Jednak ta wiadomość również nigdzie nie została potwierdzona.

O śmierci poinformował drugi zastępca prezydenta, Jędrzej Solarski. 

- Niestety mam smutną wiadomość. Pierwsza pacjentka, u której wykryto koronawirusa, przed chwilą zmarła. Rodzina została poinformowana, zanim podaliśmy tę informację publicznie - mówił. 

Dodał, że w poznańskim szpitalu leżą jeszcze dwie osoby z wirusem z Chin, a 16 osób podlega kwarantannie i ma podejrzenie zakażenia.

Kondolencje i wyrazy współczucia przekazał sam prezydent Poznania, 

- Dotarły do mnie tragiczne wieści z Poznania. Przed momentem rozmawiałem z panem ministrem zdrowia. Stało się to, czego niestety obawialiśmy się w ciągu ostatnich dni. Mamy pierwszą osobę, która zmarła na skutek zachorowania na koronawirusa. Przekazuję wyrazy współczucia dla najbliższych - mówił na briefingu prasowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.
  4. Zaskakujące doniesienia z TVP. Kurski odchodzi z pustymi rękami, jest jednak haczyk
  5. "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko kiedy". Andrzej Duda zabrał głos
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę

Źródło: ONET