wiadomości. Pikist.com
Źródło: Pikist.com
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Sierpnia 2020

Nielegalnie zastrzelili zwierzę na cudzej posesji. Schowali do bagażnika i odjechali, sprawa na policji

Wiadomości o brutalnym zabiciu sarny zbulwersowały mieszkańców Psar w województwie dolnośląskim. Myśliwi wkroczyli na prywatną działkę by zabrać zwierze do swojego samochodu. Cała sprawa została zgłoszona policji.

Sarna najprawdopodobniej wbiegła na posesję uciekając przed myśliwymi. Ci jednak zastrzelili ją, niszcząc elewację domu jednego z mieszkańców.

Prowadzący Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typuCzytaj dalej

Do incydentu doszło w nocy z 7 na 8 sierpnia

Całą sytuację relacjonował w rozmowie z TVN24 pan Michał, mieszkaniec miejscowości - Po tym, jak obudziły nas dwa uderzenia, wyjrzałem przez okno i zobaczyłem zaparkowany samochód na posesji obok. Łącznie widziałem trzech mężczyzn, jeden z nich strzelał, a dwóch pozostałych ciągnęło zwierzę po moim podwórku - mówił mężczyzna.

Jak twierdził pan Michał, myśliwi prawdopodobnie strzelali do zwierzęcia z sąsiedniej, pustej posesji. Na którą równiez wtargnęli. - Widać było ślady kół samochodu i słomę, w której próbowali się ukryć. Znam właścicielkę tej działki i tam na pewno też weszli bezprawnie - zaznacza. O wszystkim powiadomiona została policja - Pojawili się po godzinie. Następnego dnia przyjechał kolejny patrol żebyśmy razem z żoną złożyli zeznania - relacjonował właściciel.

PKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępowaćPKO BP wprowadziło bardzo ważną zmianę. Każdy klient powinien ją poznać, aby wiedzieć, jak postępowaćCzytaj dalej

TVN24 udało skontaktować się z miejscową komendą policji - Przyjęliśmy zgłoszenie. Teraz prowadzimy czynności, a postępowanie prowadzone jest w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - poinformowała stację Daria Szydłowska z policji w Trzebnicy - Funkcjonariusze ustalają do którego. Sprawdzane będzie też, czy polowały tam osoby, które w tym czasie miały na to pozwolenie, a także to, czy została zachowana odpowiednia odległość od zabudowań - stwierdziła policjantka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania

Aby sprzeciwić się polowaniu na własnej posesji konieczne jest złożenie do miejscowego starostwa powiatowego. Ma to związek z ze znoweliizowaniem 1 kwietnia 2018 ustawy Prawo łowieckie. Zgodnie z art. 27b właściciel lub użytkownik wieczysty nieruchomości wchodzącej w skład obwodu łowieckiego może zakazać wykonywania polowania na swojej nieruchomości po prostu poprzez złożenie Staroście oświadczenia. Nie trzeba podawać powodu takiej decyzji.

Źródło: tvn24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. 115 mln zł kary dla Biedronki za wyższe ceny w kasie
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Zamykają kolejne plaże i kąpieliska. Sytuacja jest niepokojąca

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!