Wiadomości z kraju: kilkadziesiąt osób na partyjnej imprezie w klubie.. (zdj. ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)Źródło: (zdj. ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Stycznia 2021

Dziesiątki osób na "spotkaniu partyjnym". Policja przyjechała i odjechała

Wiadomości płynące z Wrocławia mówią o kilkudziesięciu osobach zgromadzonych na tzw. zebraniu partyjnym w jednym z miejscowych klubów. By ominąć obostrzenia związane z koronawirusem, konieczne było wypełnienie deklaracji dotyczącej wstąpienia do struktur „Strajku Przedsiębiorców".

  • Wrocławskie kluby zorganizowały imprezę, tytułując ją jako zebranie, na którym rozważano inicjatywy „Strajku przedsiębiorców"
  • „Nie chodzi o omijanie obostrzeń, a o budowanie struktur partii”, przekonuje właściciel
  • Zebranym, jak również szefowi lokali grozi kara grzywny

W kończący się weekend w dwóch wrocławskich klubach zorganizowano imprezy, na których bawiło się przeszło 50 gości. By wziąć udział w „spotkaniu partyjnym” konieczne było zadeklarowanie wstąpienia do szeregów „Strajku Przedsiębiorców”.

Co ciekawe, zdaniem właściciela lokali, którego wypowiedź przytacza „Fakt”, wydarzenie nie miało na celu omijanie restrykcji związanych z koronawirusem.

Przypuszczam, że w nasze ślady pójdą inne kluby. W ten sposób wspieramy przedsiębiorców. Nie chodzi o omijanie obostrzeń, a o budowanie struktur partii, o której we Wrocławiu jeszcze mało osób słyszało. Nie zgadzamy się na pewne decyzje rządu. W prawie wciąż jest wiele luk – przekazał dziennikowi Jakub Kuczyński.

Wiadomości z kraju: partyjna impreza we Wrocławiu

Trudno oprzeć się wrażeniu, że inicjatywa miała za zadanie przede wszystkim umożliwienie ludziom wzięcie udziału w piątkowej zabawie. Podobnego zdania byli najwyraźniej miejscowi policjanci, którzy w okolicy godzin 21 odwiedzili imprezę.

129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowane129. miesięcznica smoleńska, mimo pandemii. Kaczyński pochyla się nad wieńcem, wojsko i policja zaangażowaneCzytaj dalej

„Fakt” zaznacza, że ze względu na spełnianie norm sanitarnych przez lokal, jak również podpisane deklaracji członkowskie, mundurowi odjechali, nie karząc zebranych.

Funkcjonariusze wrócili jednak na miejsce. – Wobec kilkudziesięciu osób, które nie stosowały się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowywały społecznego dystansu, prowadzone są już czynności wyjaśniające w związku z naruszeniem przez nie przepisów Kodeksu wykroczeń – przekazał Krzysztof Marcjan z wrocławskiej policji.

Imprezowiczom grozi kara grzywny w wysokości 1000 złotych. Ich dane przekazano również służbom sanitarnym.

Rzecz jasna, konsekwencji nie uniknie również zapewne właściciel obu klubów. Zamiast rozważać działania „Strajku Przedsiębiorców”, zebrani w lokalach wrocławianie oddawali się bowiem przede wszystkim tańcowi i konsumpcji alkoholu.

Choć jak zaznacza „Fakt”, wspomniane lokale były jednymi z pierwszym, które dołączyły do protestów zamkniętych branży, sobotnie wydarzenie trudno uznać za zebranie.

Co więcej, wypełnione dokumenty nie należą do wiążących. – Deklaracja wstąpienia do partii nie jest wiążąca. Każdy może sobie to przemyśleć i zgodnie z uznaniem, zostawić lub wyrzucić kartkę – przekazał Kuczyński.

źródło: fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: