wiadomości. (zd. il.) Pikist.comŹródło: (zd. il.) Pikist.com
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 9 Lipca 2020

Stalker nie dawał żyć Adamowi, nękał nawet z aresztu. Przełomowy wyrok w sprawie, nikt się nie spodziewał

Wiadomości, telefony, nękanie - stalker zmienił życie Adama w prawdziwy koszmar. Po wielu latach wojny ze swoim prześladowcą Adamowi udało się wygrać wojnę o normalne życie. Teraz w końcu może odetchnąć i nie oglądać się za siebie.

To finał sprawy, która ciągnęła się od bardzo dawna. To nie pierwszy raz, gdy sytuacje miały swój finał w sądzie. Dopiero teraz jednak można mówić o nadziei na spokój.

Skandal na porodówce. Zamiast pierwszego krzyku dziecka, usłyszała śmiech lekarzaSkandal na porodówce. Zamiast pierwszego krzyku dziecka, usłyszała śmiech lekarzaCzytaj dalej

Wiadomości, telefony, nękanie - koszmar Adama

W rozmowie z WP Adam wspomina moment, gdy zaczął mieć problemy - Zaczęło się od dziwnych SMS-ów z bramki internetowej. Miałem nadzieję, że tej osobie się to szybko znudzi. Niestety, tak się nie stało. Na portalach randkowych zaczęły pojawiać się profile z moimi zdjęciami oraz prywatnym numerem telefonu. Dostawałem kolejne SMS-y, w których jasno ktoś opisywał, co robiłem danego dnia. Podawał też szczegóły z mojego życia. Później zaczęły się SMS-y z groźbami gwałtu i uszkodzenia ciała - opowiada ofiara stalkera.

Wkrótce potem osiedle mężczyzny zostało oklejone plakatami atakującymi jego dobre imię -  Tam była też informacja, że jestem gejem. I że ja i mój partner jesteśmy niebezpiecznymi oszustami… - mówi Adam. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Beata Kozidrak opublikowała emocjonalne nagranie. "Proszę, błagam"
2. Prawdziwa tragedia. Są ofiary i wielu rannych. Na popularnym w Europie szlaku rozegrał się dramat

Wkrótce policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali Łukasza D, który usłyszał w rezultacie swoich działań zarzut uporczywego nękania. Mężczyzna został objęty dozorem oraz zakazem zbliżania się i kontaktowania z Adamem. Mimo to wciąż go nachodził i nękał. Z powodu łamania zakazu zbliżania został aresztowany na 3 miesiące. Gdy tylko wyszedł, zaczął znów nękać Adama. Wtedy znów został aresztowany. Jednak nawet to nie przeszkodziło mu w niszczeniu życia swojej ofierze - Dzwonił do mnie z aresztu i wysyłał mi listy. Gdy pytałem, kiedy da mi spokój, odpowiadał: "nigdy".

W końcu sprawa skończyła się dwoma wyrokami. 22 czerwca w Sądzie Rejonowym Łódź Widzew i dotyczył nękania z aresztu. Łukasz D. został skazany na 2 lata pozbawienia wolności. Kolejny wyrok zapadł 8 lipca - To 3,5 roku bezwzględnego więzienia za nękanie, kierowanie gróźb karalnych i niszczenie mienia, z którymi musiał się mierzyć Adam przez ostatnie 1,5 roku. Sąd zgodził się również na 8-letni zakaz kontaktu i zbliżania się oskarżonego do pokrzywdzonego i jego partnera. Po opuszczeniu zakładu karnego przez oskarżonego, przez pierwsze 12 miesięcy zakaz zbliżania będzie wykonywany w systemie dozoru elektronicznego. Pokrzywdzeni będą informowani o tym, że stalker się do nich zbliża - wyjaśnia w rozmowie z WP adwokat Stefan Siwiński, pełnomocnik Adama.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do wzięcia było 5 tys. zł, teraz jest nawet 10 razy więcej. Wnioski spływają błyskawicznie
  2. Jackowski powiedział, kto wygra wybory. Zaskakująca najnowsza wizja jasnowidza
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Nad Polską przelatuje kometa. Niepowtarzalne zjawisko zaobserwujesz gołym okiem

Źródło: money.pl