wiadomości. https://www.facebook.com/100013691169801/videos/866431343823230/Źródło: https://www.facebook.com/100013691169801/videos/866431343823230/
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 6 Kwietnia 2020

Nieludzkie nagranie, przywiązano do drzwi kościoła żywego osiołka. Część wiernych była zniesmaczona

Wiadomości dotyczące relacji online jednego z warszawskich kościołów doprowadzają do szału. Ksiądz wpadł na skandaliczny i nieludzki pomysł. Przywiązał osła do drzwi kościoła, a zwierzę bardzo się męczyło. Wszystko transmitował, a wierni wyrazili sprzeciw.

Podczas Niedzieli Palmowej proboszcz parafii bł. Edwarda Detkensa w Lesie Bielańskim przeprowadził transmisję. Żywy osioł był przywiązany do drzwi i bardzo się męczył.

Czynności, których nie można wykonywać na balkonie. Grzywna za złamanie przepisówCzynności, których nie można wykonywać na balkonie. Grzywna za złamanie przepisówCzytaj dalej

Wiadomości dotyczące skandalicznego nagrania

Ksiądz nie widział w tym nic złego. Jednak wierni oglądający streama byli naprawdę poruszeni. Los zwierzęcia nie był im obojętny, a większość komentujących bardzo to przeżywała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prymas Polski nie idzie na kompromis przed Wielkanocą. Wielu wiernych nie będzie zadowolonych
2. Największy na świecie samolot transportowy wyląduje w Warszawie

Sprawę nagłośnili Fakt24 i o2. Osioł na nagraniu za wszelką cenę próbuje sie uwolnić, ale nie może. Jest bardzo krótko przywiązany i nie ma możliwości ruchu.

"Czy naprawdę w ten ciężki czas było to potrzebne? Po co stresować to biedne zwierzę? Widać, że jest ono przestraszone i zdezorientowane. Ja też jestem osobą wierzącą, ale uważam, że to zdecydowanie przesada" - pisał internauta.

"Akurat widok tego osiołka jest smutny. Można było się obejść bez krótko uwiązanych żywych zwierząt" - wspomniał inny komentujący.

Jak donosi o2, msze z osłem w Niedzielę Palmową w parafii w Lesie Bielańskim to już zwyczaj. Sam ksiądz wjeżdzał na nim do kościoła. 

Oczywiście proboszcz nie widzi w tym nic złego ani niestosownego. Stwierdził też, że nie widział negatywnych komentarzy wiernych, którzy przeżywali i martwili się o osła.

"Nie widziałem tych komentarzy, więc ciężko mi się odnieść. Zwierzę musiało być przywiązane, bo inaczej chodziłoby po kościele" - mówił proboszcz parafii w Lasku Bielańskim.

Kuria Warszawska skomentowała sprawę następująco: "To zwierzę od lat mieszka w zagrodzie u księdza. Ksiądz zapewne użył go dla podkreślenia symboliki Niedzieli Palmowej. Nie jestem w stanie ocenić, czy to jest zamęczanie, czy nie" - podaje Fakt24.

Link do nagrania znajdziecie tutaj.

wiadomości

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dwa razy się zastanowisz przed założeniem. Maseczki mogą być bardziej szkodliwe, przełomowe wyniki badań
  3. KRRiT odpowiada na udawany atak paniki Filipa Chajzera. Do TVN trafiło specjalne pismo
  4. Przeżył dwie wojny światowe i hiszpankę, został zakażony. 104-latek wygrał z COVID-19, niezwykła historia
  5. Duda opowiedział u Rydzyka, co robił tuż po katastrofie smoleńskiej. Niewielu pamięta, że dostał specjalną “misję”
  6. Wprowadzą "przepustkę COVID"? Życie po pandemii może być zupełnie inne za granicą

Źródło: Fakt24, o2