Wiadomości Francja. Facebook/Alain Cocq
Źródło: Facebook/Alain Cocq
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Września 2020

Odmówiono mu godnej śmierci, dlatego postanowił transmitować swoje cierpienie. Niewyobrażalnie tragiczne

Wiadomości z Francji wywołały wielkie emocje. Alain Cocq wie, że przegra z chorobą i nie chce już żyć. Wystosował ważny apel, który dotarł do samego prezydenta Emmanuela Macrona. Ostatnie dni życia spędzi na walce o prawo do godnej śmierci.

Eutanazja budzi kontrowersje nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Nie każde państwo pozwala swoim obywatelom na godną śmierć. Wielu z nich musi umierać w bólu i cierpieniach. Jedną z tych osób jest Alain Cocq. "Rzeczpospolita" przedstawiła jego historię. Medium wskazuje, że mężczyźnie zostało zaledwie kilka dni życia. Ostatnie chwile chce przeznaczyć na przedstawienie opinii publicznej swoich postulatów. Jego protest dotarł do samego prezydenta Francji.

Hit w TVP, kolejny specjalista w niezwykłym wydaniu. Internauci dopatrzyli się pewnego szczegółu i nie mogą powstrzymać śmiechuHit w TVP, kolejny specjalista w niezwykłym wydaniu. Internauci dopatrzyli się pewnego szczegółu i nie mogą powstrzymać śmiechuCzytaj dalej

Wiadomości z Francji porażają. Mężczyzna będzie transmitował swoją śmierć

Alain Cocq zmaga się z niezwykle rzadką chorobą. Jak podaje "Rzeczpospolita", przypadłość polega na sklejaniu się ścian tętnic. Mężczyzna nie chce już żyć. Jak sam wskazuje, nie jest w stanie wygrać z chorobą. Leki, które przymuje w dużej mierze jedynie odwlekają śmierć. Francuz postanowił wystosować lis do głowy kraju, by poprosić o pomoc w popełnieniu samobójstwa. Wyjaśnijmy, że w państwie tym eutanazja nie została jeszcze zalegalizowana. Działalność Cocq-a w stanowi manifest oraz walkę prawo do godnej śmierci.

Uwaga TVN: Niewyobrażalnie wykorzystał uczennicę podstawówki. Uwaga TVN: Niewyobrażalnie wykorzystał uczennicę podstawówki. "Obiecywał jej ślub"Czytaj dalej

Emmanuel Macron odpowiedział na dramatyczny apel obywatela Francji. Nie zgodził się na zrealizowanie jego prośby, ponieważ nie zezwala na to tamtejsze prawo. Alain Cocq zdecydował się na radykalny manifest. Będzie transmitował swoją śmierć. "Ponieważ nie jestem ponad prawem, nie jestem w stanie spełnić twojej prośby. Nie mogę nikogo prosić o działanie poza prawem [...] Zwracasz się o aktywną pomoc w umieraniu, co jest obecnie niedozwolone w naszym kraju" - czytamy w piśmie prezydenta Francji do umierającego mężczyzny. Jego treść opublikowała agencja AFP.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Nowa Królowa Życia brała udział w "Kuchennych rewolucjach". Na ostatnich zdjęciach zupełnie nie przypomina siebie sprzed lat

Wiadomości z Francji podał dziennik "Rzeczpospolita". Alain Cocq twierdzi, że zostało mu około pięciu dni życia. Już od jutra zacznie relacjonować na Facebooku proces umierania. Transmisje na żywo będzie mógł obejrzeć każdy internauta. Kontrowersyjna decyzja z pewnością wywoła kolejną debate w sprawie zmian we francuskim prawodawstwie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Biedronce kupisz 3 produkty, a zapłacisz znacznie mniej. Można mieszać dowolnie
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: [Agencja AFP/Rzeczpospolita]