Wiadomości. Jarosław Kaczyński planuje zmiany. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Września 2020

Trzęsienie ziemi w PiS. Niebawem pożegnamy najważniejsze twarze

Wiadomości z serca obozu rządzącego wieszczą ogromne zmiany, nie tylko na poziomie centralnym, ale i w terenie. Jarosław Kaczyński wcale nie kryje się ze swoimi planami, choć nie zdradza zbyt wiele. Jak poinformowała Wirtualna Polska, już niebawem dojdzie do poważnych przetasowań w lokalnych okręgach, ale wiemy również o zmianach na wyższych szczeblach.

Przed Jarosławem Kaczyńskim poważne decyzje. Jakby niewystarczająco problematyczny pozostawał konflikt na linii Prawo i Sprawiedliwość - Solidarna Polska, prezes PiS musi wprowadzić dyscyplinę w mateczniku. Jak donosi Wirtualna Polska, bazując m.in. na wypowiedziach swoich informatorów, Kaczyński będzie dążył do ograniczenia "baronizacji" w okręgach i większego podporządkowania ich strukturom centralnym.

Małgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesieniaMałgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Wiadomości o przetasowaniach w PiS. Jarosław Kaczyński ma plan

Okazuje się, że politycy PiS na poziomach lokalnych, za niesubordynację ukarani zostaną wymianą kadrową. Na czele okręgów stanąć mają mniej doświadczeni, młodzi działacze, trzymający się w założeniu z daleka, od utartych, lokalnych powiązań.

Dramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencjęDramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencjęCzytaj dalej

- Taki korpus mają tworzyć młodsi działacze PiS. W regionach widzimy "baronizację" struktur albo sytuacje, kiedy politycy pracujący w rządzie lub parlamencie nie mają czasu zajmować się tym, co dzieje się w okręgach. A zdarza się, że nie dzieje się nic, albo jest bałagan. Zwłaszcza w kampaniach takie sytuacje są niedopuszczalne - wyjaśnia Wirtualnej Polsce jeden z polityków PiS.

- Najważniejsze jest to, by nowe osoby oddelegowane do szefowania strukturami były w stu procentach skupione na zarządzaniu danym regionem. Nie może być tak, że za działaczy terenowych i politykę w regionie ma być odpowiedzialny ktoś, kto na pełen etat pracuje w Warszawie, a w swoim okręgu bywa rzadko - dodaje inny informator WP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

Zmiany ogłoszone mają zostać na jesiennym kongresie partii. Ten wstępnie planowany jest na 7 listopada, jednak władze partii uprzedzają, że data ta może się zmienić. Poza przetasowaniem w terenie, wybrane mają zostać również nowe władze centralne.

- Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich jeszcze w tej chwili nie przedstawię. Mówię o reorganizacji partii, bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, trzeba wyciągnąć wnioski. Czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji. Później będą rozwiązywane problemy regionalne - także te personalne. To będzie niełatwe - zdradzał sam Jarosław Kaczyński w Polskim Radio.

Na kongresie wybrani mają zostać nowi wiceprezesi partii, członkowie Komitetu Politycznego oraz Rady Politycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News