Wiadomości. Jarosław Kaczyński planuje zmiany. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Września 2020

Trzęsienie ziemi w PiS. Niebawem pożegnamy najważniejsze twarze

Wiadomości z serca obozu rządzącego wieszczą ogromne zmiany, nie tylko na poziomie centralnym, ale i w terenie. Jarosław Kaczyński wcale nie kryje się ze swoimi planami, choć nie zdradza zbyt wiele. Jak poinformowała Wirtualna Polska, już niebawem dojdzie do poważnych przetasowań w lokalnych okręgach, ale wiemy również o zmianach na wyższych szczeblach.

Przed Jarosławem Kaczyńskim poważne decyzje. Jakby niewystarczająco problematyczny pozostawał konflikt na linii Prawo i Sprawiedliwość - Solidarna Polska, prezes PiS musi wprowadzić dyscyplinę w mateczniku. Jak donosi Wirtualna Polska, bazując m.in. na wypowiedziach swoich informatorów, Kaczyński będzie dążył do ograniczenia "baronizacji" w okręgach i większego podporządkowania ich strukturom centralnym.

Małgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesieniaMałgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesieniaCzytaj dalej

Wiadomości o przetasowaniach w PiS. Jarosław Kaczyński ma plan

Okazuje się, że politycy PiS na poziomach lokalnych, za niesubordynację ukarani zostaną wymianą kadrową. Na czele okręgów stanąć mają mniej doświadczeni, młodzi działacze, trzymający się w założeniu z daleka, od utartych, lokalnych powiązań.

Dramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencjęDramatyczne sceny w Nasz nowy dom, zagrożenie dla życia i zdrowia rodziny. Katarzyna Dowbor musiała podjąć interwencjęCzytaj dalej

- Taki korpus mają tworzyć młodsi działacze PiS. W regionach widzimy "baronizację" struktur albo sytuacje, kiedy politycy pracujący w rządzie lub parlamencie nie mają czasu zajmować się tym, co dzieje się w okręgach. A zdarza się, że nie dzieje się nic, albo jest bałagan. Zwłaszcza w kampaniach takie sytuacje są niedopuszczalne - wyjaśnia Wirtualnej Polsce jeden z polityków PiS.

- Najważniejsze jest to, by nowe osoby oddelegowane do szefowania strukturami były w stu procentach skupione na zarządzaniu danym regionem. Nie może być tak, że za działaczy terenowych i politykę w regionie ma być odpowiedzialny ktoś, kto na pełen etat pracuje w Warszawie, a w swoim okręgu bywa rzadko - dodaje inny informator WP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

Zmiany ogłoszone mają zostać na jesiennym kongresie partii. Ten wstępnie planowany jest na 7 listopada, jednak władze partii uprzedzają, że data ta może się zmienić. Poza przetasowaniem w terenie, wybrane mają zostać również nowe władze centralne. 

 - Plany są daleko idące, ale proszę wybaczyć, że ich jeszcze w tej chwili nie przedstawię. Mówię o reorganizacji partii, bo z różnych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich lat, trzeba wyciągnąć wnioski. Czy kongres to przyjmie? Tego nie wiem. Jeśli przyjmie, to rzeczywiście będziemy mieli bardzo dużo do zrobienia, jeżeli chodzi o przekształcenie naszej formacji. Później będą rozwiązywane problemy regionalne - także te personalne. To będzie niełatwe - zdradzał sam Jarosław Kaczyński w Polskim Radio.

Na kongresie wybrani mają zostać nowi wiceprezesi partii, członkowie Komitetu Politycznego oraz Rady Politycznej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Tragedia na północy Polski. Nie było szans, nie żyje