WHO apeluje o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji w dobie koronawirusa.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 28 Maja 2020

WHO wydało ważny apel ws. bezpieczeństwa. Chodzi o zachowanie na tegorocznych wakacjach

WHO apeluje o rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych wakacji w dobie koronawirusa. Jak podaje PAP, głównie chodzi o odpowiedzialne zachowanie plażowiczów, którzy udadzą się w tym sezonie letnim nad morze. Wszystko zależy od odpowiedzialności zarówno ze strony władz, jak i samych obywateli.

Jak podaje PAP, bezpieczeństwo plażowania podczas tegorocznego lata, które z uwagi na panującą pandemię koronawirusa okaże się inne niż dotychczasowe wakacje, będzie sprzężone z odpowiedzialnością władz i obywateli. Wszystko zatem zależy w dużej mierze od nas i naszego stosowania się do zaleceń oraz wytycznych. Swój apel wystosował w czwartek regionalny dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia w Europie Hans Kluge.

Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Przedziwne kartki nagle pojawiły się na polskich cmentarzach. Zaskakujący komunikat, o co chodzi?Czytaj dalej

WHO apeluje o rozwagę i odpowiedzialność podczas tegorocznych wakacji w dobie koronawirusa 

"O bezpieczeństwie przebywania na plaży tego lata podczas pandemii zadecydują dwa czynniki: odpowiedzialne władze i odpowiedzialni obywatele" - powiedział cytowany przez PAP Hans Kluge, regionalny dyrektor WHO w Europie. Była to odpowiedź na pytanie zadane przez PAP podczas wideokonferencji europejskiego biura WHO w Kopenhadze, która odbyła się w czwartek.

"Każde miejsce, gdzie ludzie przebywają obok siebie w bliskiej odległości i dzielą się jedzeniem i napojami, jest podatne na rozprzestrzenianie się wirusa" - przestrzegał Kluge, cytowany przez PAP. "Dlatego, idąc na plażę, ludzie powinni być tego świadomi, nauczyć się żyć z wirusem i nie zapominać, że nie jesteśmy jeszcze w rzeczywistości postpandemicznej. Od tego, jak się zachowamy, będzie zależeć przyszłość" - dodał, podkreślając powagę sytuacji. Jak podaje PAP, regionalny dyrektor WHO zaapelował do turystów, aby ci stosowali się do zaleceń lokalnych władz i przestrzegali wytycznych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. W Sejmie przeszła bardzo ważna ustawa. W ostatniej chwili wprowadzono niezwykle istotną poprawkę

Apele przedstawicieli WHO są jak najbardziej zasadne, podobnie jak ich obawy o tegoroczne lato i wakacje. Już w zeszły weekend można było bowiem zaobserwować zapełnienie plaż, niekiedy tłumami turystów. Jak informuje PAP, takie sytuacje miały miejsce m.in. w Wielkiej Brytanii. W kwietniu zaś zostały otwarte plaże w Polsce i także nie brakowało na nich ludzi - głównie spacerowiczów, z uwagi na chłodne dni, jednak nie wiadomo, co może zacząć się dziać, gdy tylko zrobi się cieplej. Granice państw wciąż pozostają zamknięte, a loty międzynarodowe wstrzymane, jednak już wkrótce w wielu krajach może się to zmienić.

Tak oto, jak podaje PAP, już w czerwcu otwarcie się na zagranicznych turystów planuje m.in. Grecja, a nawet Hiszpania, która jest jednym z najbardziej dotkniętych epidemią krajów w Europie. W wielu państwach, w tym w Polsce, dochodzi także do stopniowego odmrażania gospodarki i życia społecznego oraz luzowania obostrzeń. Nie zapominajmy jednak, że pandemia koronawirusa wciąż trwa, a sam wirus stanowi naprawdę poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Porażające sceny w Chinach. Wszystko nagrali, filmy są w sieci, aż trudno uwierzyć

Źródło: PAP