WHO kwarantanna. Pexels / EVG photosŹródło: Pexels / EVG photos
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 25 Marca 2020

Kwarantanna potrwa dłużej niż sądzimy? Ekspert WHO przedstawił niepokojący scenariusz

WHO od początku walki z koronawirusem informuje światową opinię publiczną o szczegółach pandemii. Tym razem jeden z ekspertów organizacji poruszył kwestię długości kwarantanny. Nakreślony przez niego scenariusz okazuje się znacznie gorszy, niż wielu z nas zapewne zakładało.

WHO znalazło się obecnie w sytuacji prowadzenia niezwykle intensywnych prac na wielu obszarach. Wewnątrz organizacji podejmowane są bowiem działania zarówno związane z kwestiami informacyjnymi, jak i liczne badania oraz analizy, mające doprowadzić do zakończenia pandemii koronawirusa. Jeden z ekspertów instytucji, prof. Dale Fisher udzielił magazynowi "Vice" ważnego wywiadu. Wpływowy specjalista, stojący na czele Globalnej Sieci Alarmów i Reakcji na Epidemię, odniósł się do kwestii obostrzeń wprowadzanych przez liczne państwa na całym świecie.

W Koninie odnaleziono ciało kobiety. Wróciła z Niemiec, nikt nie sprawdzi, czy przyczyną śmierci był wirusW Koninie odnaleziono ciało kobiety. Wróciła z Niemiec, nikt nie sprawdzi, czy przyczyną śmierci był wirusCzytaj dalej

Prof. Fisher podkreślił, że rzeczone ograniczenia powinny pozostawać podtrzymane. Ich rozluźnienie może bowiem doprowadzić do znacznego pogorszenia sytuacji. Omawiając ten temat, ekspert WHO poinformował o scenariuszu, w którym kwarantanna potrwa jeszcze naprawdę długo.

WHO: ekspert o ewentualnej długości kwarantanny

- Ludzie odczuwają skutki finansowe, ale muszą zdawać sobie sprawę, że to nie jest wyścig i że tak może być nawet przez rok. Jeśli będziemy mieć szczęście, znajdziemy metodę leczenia. A kiedy będziemy wiedzieli, że możemy leczyć ciężkie przypadki, nadejdzie znacząca zmiana. Czekamy na szczepionkę, która, mamy nadzieję, pojawi się w przyszłym roku. Musi być skuteczna i bezpieczna, aby można było ją wprowadzić - przekazał prof. Fisher.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wrocław: tej nocy zmarło dwóch pacjentów. Jeden był zakażony, drugi czekał na wyniki badań
2. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak

Wielu z nas zapewne miało nadzieję, że pandemia zakończy się szybciej, a cały świat będzie mógł powrócić do normalnego życia sprzed jej wybuchu. Niestety, jak widać, powinniśmy pozostawać przygotowani także na te czarne scenariusze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  3. UE sponsoruje sprzęt zabezpieczający, ale Polska się spóźniła. Zostaniemy bez pomocy?
  4. Rzecznik rządu wydał nietypowy apel przed Wielkanocą. Wielu nie będzie zadowolonych
  5. Czy wyjście na spacer może narazić na karę? Ujawniono szczegóły nowych ograniczeń
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy

Źródło: Onet