WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, nie ma dobrych wieści odnośnie sytuacji związanej z pandemią na świecie.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Czerwca 2020

PAP: Szef WHO w mocnych i zatrważających słowach, nie jest dobrze. "Pandemia wciąż przyspiesza"

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, wraz z jej szefem na czele, nie ma dobrych wieści odnośnie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa na świecie. Ta niestety nie ustępuje, a wręcz przeciwnie - wciąż przyspiesza. Informacje w tej sprawie uzyskało PAP, a donosi o tym m.in. portal Interia.

W niedzielę 21 czerwca padł kolejny dobowy rekord zakażeń koronawirusem na świecie. Sytuacja związana z pandemią niestety wciąż nie jest pocieszająca. Wirus nie odpuszcza, a stanowi nawet coraz większe zagrożenie, którego nie należy lekceważyć.

Zapytali Małgorzatę Trzaskowską o Agatę Dudę. Wbiła jej szpilęZapytali Małgorzatę Trzaskowską o Agatę Dudę. Wbiła jej szpilęCzytaj dalej

WHO nie ma dobrych wieści dla świata. Pandemia wciąż przyspiesza, wirus nie ustępuje

Światowa Organizacja Zdrowia, WHO, poinformowała w niedzielę o rekordowym dobowym wzroście zakażeń koronawirusem na świecie. Pojawiło się 183 020 nowych przypadków. "Pierwszy milion zakażeń odnotowano po ponad trzech miesiącach, a ostatni po upływie zaledwie ośmiu dni" - poinformował szef WHO, cytowany przez PAP. W znacznym stopniu wzrósł również współczynnik reprodukcji koronawirusa w Niemczech, czyli u naszych zachodnich sąsiadów, o czym poinformował berliński Instytut im. Roberta Kocha.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Eksplozja gazu w bloku mieszkalnym w stolicy, nie żyją co najmniej dwie osoby. Tragiczne doniesienia zza naszej wschodniej granicy
2. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć

Z danych uzyskanych przez PAP wynika, że naprawdę możemy mieć powody do obaw, a słowa Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, szefa WHO, nie napawają optymizmem, a jedynie niepewnością i niepokojem. "Pandemia koronawirusa na świecie wciąż przyspiesza" - powiedział dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, cytowany przez PAP.

Szef WHO zwrócił się z ważnym apelem do świata, aby zjednoczyć się we wspólnej walce z pandemią. W tej sytuacji nie powinno być miejsca na jakiekolwiek podziały. "Największym zagrożeniem nie jest wirus sam w sobie, ale brak globalnej solidarności i przywództwa. Nie możemy pokonać pandemii w podzielonym świecie" - mówił.

Jak poinformowało w poniedziałek WHO, na całym świecie do tej pory wykryto już ponad 8,8 mln zakażeń koronawirusem, a liczba ofiar śmiertelnych wynosi ponad 430 tys.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za plażowanie zapłacisz nawet 30 proc. więcej. Ceny nad morzem wystrzeliły
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Przykre sceny w "Wiadomościach" TVP. Porównanie do wirusa
  4. Ksiądz wysyłał ministrantom jednoznaczne SMS-y, zadawał obsceniczne pytania. Przeniesiono go na inną parafię
  5. Mężczyzna natrafił na psa w niewyobrażalnym stanie. Poszukuje bandyty, który pozostawił go na pewną śmierć
  6. Zalane miasta i szpitale. Ostatnia noc w Polsce okazała się wyjątkowo katastroficzna, ponad 1,6 tys. interwencji

Źródło: PAP / Interia / Polsat News