WHO apeluje o nieupolitycznianie wirusa. -/AFP/East NewsŹródło: -/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Kwietnia 2020

Ważny apel dyrektora WHO do polityków. Wezmą go sobie do serca?

WHO, a konkretnie dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus wystosował ważny apel do światowych liderów. Doktor prosił, by w dobie epidemii wznieść się ponad polityczne podziały.

Dr Tedros Adhanom stał się swoistym symbolem walki z pandemią. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia kilkukrotnie zwracał się do głów państw, to dziękując im za podejmowane działania, to upominając i zwracając uwagę, że walka z wirusem jest obecnie najwyższym priorytetem.

Przed kilkoma dniami Trump oskarżył organizację o nadmierne zbliżenie się do Chin. Prezydent Stanów Zjednoczonych odniósł się również do złych, w jego opinii, rekomendacji wydawanych podczas początkowej fazy pandemii, zwracając szczególną uwagę na niezamykanie granic.

Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystykiCzytaj dalej

WHO: "Nie upolityczniajcie wirusa"

Komentarze Trumpa były zapewne jednym z powodów, wobec których dr Tedros po raz kolejny wystąpił z niezwykle istotnym apelem.

"Oto moje przesłanie do partii politycznych: nie upolityczniajcie wirusa", przekazał dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia. "Jeśli zależy wam na ludzkim życiu, działajcie ponad podziałami partyjnymi i ideologicznymi", apelował.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak będą wyglądały tegoroczne wakacje? Łukasz Szumowski przedstawił najbardziej prawdopodobny scenariusz
2. Mężczyzna wyjeżdżał z garażu, nie zauważył swojej żony. Potrącił kobietę, w ciężkim stanie trafiła do szpitala

Apel dyrektora WHO

Wezwanie Tedrosa nie było jednak, rzecz jasna, skierowane jedynie do Trumpa. Jego słowa interpretować należy jako apel do rządzących na całym świecie. Pandemia przyjęła bowiem charakter globalny.

Dr Tedros przestrzegał niedawno również przed zbyt szybkim znoszeniem restrykcji. – Chociaż COVID-19 przyspiesza bardzo szybko, to spowalnia znacznie wolniej – zaznaczył, cytowany przez "Wprost". – Oznacza to, że środki kontrolne należy znosić powoli i pod nadzorem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo podało wskaźniki ilości zachorowań na 100 tys mieszkańców. Zobacz w którym województwie jest najwyższy
  2. Lista wyjść pierwszej potrzeby rozszerzona. Obywatele jednego z krajów nie muszą rezygnować z niektórych działań
  3. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. Smutna wiadomość z Chin. Sobota była najgorszym dniem od dawna

Źródła: twitter.com/UN Geneva / Wprost

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News