Organizacja wesel już dziś może zostać zakazana na terenie całego kraju.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Października 2020

Uwaga, decyzja zapadnie dzisiaj wieczorem. Ważna informacja dla osób planujących wesela, nie każdy będzie zadowolony

Organizacja wesel już dziś może zostać zakazana na terenie całego kraju. Z informacji przekazanych przez RMF FM wynika, że decyzja zapadnie wieczorem. Według wszelkich przesłanek rządzący zdecydują się ponadto na objęcie nauczaniem zdalnym lub hybrydowym również wyższe klasy szkół podstawowych.

Dziennik "Rzeczpospolita" przypomina, że począwszy od soboty 17 października, wesela oraz przyjęcia nie mogą być organizowane w miejscowościach objętych czerwoną strefą. Ich organizacja w strefach żółtych została zaś znacznie ograniczona. Obecnie w podobnych imprezach udział może wziąć maksymalnie 20 osób. Co więcej, rządzący zdecydowali o zakazaniu zabawy tanecznej.

Bardzo trudne chwile Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jej mąż jest zakażony, pilnie trafił do szpitalaBardzo trudne chwile Małgorzaty Rozenek-Majdan. Jej mąż jest zakażony, pilnie trafił do szpitalaCzytaj dalej

Rząd zakaże urządzania wesel?

Powołując się na informacje przekazane przez internetowy serwis radia RMF FM, "Rz" zaznacza, że niewykluczone, iż już dziś rządzący zdecydują o zakazie wesel również w żółtych strefach. Decyzja będzie podyktowana, rzecz jasna, rozkręcającą się drugą falą epidemii i stale rosnącą liczbą zakażonych.

Wobec z wolna kończącego się sezonu weselnego należy przypuszczać, że zmiana nie ukaże się zbyt dotkliwa. Warto jednak zaznaczyć, że według wszelkich przesłanek rozszerzenie obostrzeń dotyczyć będzie również innych dziedzin życia społecznego.

Rządzący mają rozważać rozszerzenie restrykcji dotyczących funkcjonowania kin oraz teatrów. Zaznaczono, że ich działalność w czerwonych strefach, ze względu na ograniczenia, według których zajęte może być jedynie 25 proc. miejsc, jest niemal zupełnie nieopłacalna.

Uwaga, wyjątkowo perfidne oszustwo. Jeśli dostałeś podobną wiadomość, możesz stracić duże pieniądzeUwaga, wyjątkowo perfidne oszustwo. Jeśli dostałeś podobną wiadomość, możesz stracić duże pieniądzeCzytaj dalej

Dziennikarze RMF FM donosili, że rząd Prawa i Sprawiedliwości myśli ponadto o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń do szkół podstawowych. Podobnie jak w przypadku studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, nauką zdalną mają zostać objęci również uczniowie najstarszych klas podstawówek.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce
2. Będziesz miał pieniądze, a z nich nie skorzystasz. Czekają Cię spore problemy z nowymi monetami
3. Policja interweniowała ws. mszy świętej. Ksiądz stanie przed sądem

Informację tę potwierdził dziś premier Mateusz Morawiecki. – Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj podejmiemy decyzję, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu – przekazał dziś w Sejmie przewodniczący Rady Ministrów.

– Nasza strategia to zasada, by tak budować życie gospodarcze, by móc uczyć się, pracować i nie zamykać gospodarki, a jednocześnie przecinać pas transmisyjny COVID-19 – dodał Morawiecki, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

W trakcie dzisiejszego posiedzenia premier mówił ponadto o strategii rządu oraz liniach obrony. – Epidemia jest zjawiskiem nieokiełznanym, nasza reakcja musi być elastyczna – zapewniał, jako pierwszą linię obrony wymieniając obostrzenia (w tym obowiązek noszenia maseczek), aplikację Stop COVID oraz przedstawicieli służby zdrowia. – Druga linia obrony to system ochrony zdrowia, 16 tys. łóżek szpitalnych, 40 proc. więcej niż jest dzisiaj wykorzystywanych – przekazał.

Trzecią linią ma być tworzenie dodatkowych 13 tys. łóżek szpitalnych, przy zachowaniu odpowiedniej proporcji łóżek respiratorowych i tych z podłączeniem tlenowym. "Rzeczpospolita" zaznacza, że łóżka mają pochodzić z zasobów MON, MSWiA, Ministerstwa Zdrowia oraz szpitali powiatowych, w których rząd dokonuje reorganizacji. Jako czwartą linię obrony Morawiecki wymienił szpitale tymczasowe.

Warto zaznaczyć, że według opublikowanego tuż po godzinie 10:30 raportu Ministerstwa Zdrowia zakażeniu minionej doby uległo rekordowe 10 040 pacjentów. "Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób.", poinformował resort.

źródło: Rzeczpospolita / RMF FM

Tadeusz Rydzyk może mieć poważny problem? Koronawirus w jego zakonie, jest pilny komunikatTadeusz Rydzyk może mieć poważny problem? Koronawirus w jego zakonie, jest pilny komunikatCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nareszcie. Kaczyński zabrał głos ws. epidemii. Jego słowa niepokoją i nie dają żadnych złudzeń. Polacy i turyści mają powody do obaw
  2. Kościół porozumiał się rządem. Jest decyzja w sprawie zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  6. Dzięki dodaniu do gulaszu wieprzowego 1 nietypowego warzywa, smak zupełnie się zmienia. Po spróbowaniu, już nigdy nie wrócisz do innych wersji