wesela. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 5 Września 2020

Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować

Wesela od początku pandemii spędzają sen z oczu przyszłym nowożeńcom. Oczywiste jest, że w przypadku organizacji takiej imprezy wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik. Niestety przez obostrzenia może być to znacznie utrudnione.

Już niebawem na weselach będą obowiązywały nowe zasady, które będą dotyczyły wszystkich. Ci, którzy planują w najbliższym czasie świętować swój ślub, powinni mieć to na względzie.

Anna Lewandowska panicznie stara się odratować swoje dobre imię, ale niestety jeszcze bardziej się pogrąża. Czy teraz przesadziła?Anna Lewandowska panicznie stara się odratować swoje dobre imię, ale niestety jeszcze bardziej się pogrąża. Czy teraz przesadziła?Czytaj dalej

Wesela i nowe zasady. Jak to będzie wyglądało?

Niestety regularnie media obiegają informacje o kolejnych ogniskach koronawirusa właśnie na weselach. Kolejne zasady, które mają zostać wprowadzone skomentował Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. Do końca tego tygodnia Główny Inspektorat Sanitarny ma przedstawić Mateuszowi Morawieckiemu następujące działania analityczne. Powodem takiej decyzji są najnowsze dane, które nie są pozytywne. W ostatnim czasie wśród gości weselnych w naszym kraju odnotowano około 900 zakażeń koronawirusem. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Media huczały o jej głośnym rozstaniu z mężem. Teraz gwiazda disco polo znów jest na językach, pokazuje ekskluzywne śniadania i bawi się w najlepsze

“Będę sugerował, żeby wesela były istotnie ograniczone. Zresztą część gości tego oczekuje, na przykład starsze osoby wcale nie chcą pójść na wesela, ale czasami nie wypada odmówić” – mówił Jarosław Pinkas w rozmowie Wirtualną Polską.

Nie dajcie się oszukać. Zrobi się naprawdę niebezpiecznie, wszyscy powinni być przygotowaniNie dajcie się oszukać. Zrobi się naprawdę niebezpiecznie, wszyscy powinni być przygotowaniCzytaj dalej

Obostrzenia będą dotyczyły głównie nowej liczby gości, a konkretna decyzja zapadnie już w przyszłym tygodniu.

"50 to jest dobra liczba. Brytyjczycy wprowadzili liczbę 30 gości" - mówił Pinkas.

Aktualnie na weselach może przebywać do 150 osób, z wyjątkiem obsługi. "Na weselu itp. dopuszcza się, żeby nie zakrywać ust i nosa. Strefa Czerwona - 50 osób, z wyjątkiem obsługi, Strefa Żółta - 100 osób, z wyjątkiem obsługi" - podaje GOV.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Absolutny hit od Lidla. Z aplikacji korzysta już 6,5 mln osób, można sporo zyskać
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Podobnej manipulacji jeszcze nie było. TVP Info przebiło wszystko, co pokazano do tej pory
  4. Policjanci przybyli na miejsce w ostatniej chwili. Następnych godzin malutki kot mógł już nie przeżyć
  5. Awantura w Sejmie. Poseł zupełnie się zapomniał, padło obraźliwe słowo
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: Twitter / Facebook / naTemat

„Dziś jednym z głównych miejsc takich rozsadników koronawirusa są niestety wesela. Tam po godzinie zdejmujemy maseczki i zapominamy o wszystkich zasadach. A tak być nie powinno. Apeluje do gości weselnych, żeby jednak dyscyplinę utrzymywać” – apelował szef polskiego rządu.
 
"Czekamy na zestawienie nowych możliwych obostrzeń z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Nie jest wykluczone, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać, będziemy musieli działać, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa" - mówił jeszcze niedawno Mateusz Morawiecki.