Weronika Szymańska jest blogerką znaną jako Billie Sparrow. Została zaatakowana przez radnych PiS i posądzona o satanizm.. Biblioteka Publiczna w PiasecznieŹródło: Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Marca 2020

Radni PiS rzucili się na blogerkę i oskarżyli o satanizm. Tymczasem pokazywała tylko "kocham cię" w języku migowym

Weronika Szymańska jest blogerką znaną jako Billie Sparrow. Została zaatakowana przez radnych PiS i posądzona o promowanie satanizmu. Tymczasem dziewczyna studiuje język migowy, jest bowiem studentką filologii polskiej języka migowego na UW. Gest, który pokazuje na plakacie, to znak oznaczający w języku migowym wyznanie miłości - "kocham Cię".

Weronika Szymańska to polska blogerka znana jako Billie Sparrow i studentka filologii polskiej języka migowego Uniwersytetu Warszawskiego. Na plakacie uśmiechnięta dziewczyna pokazuje pewien znak, który nie przypadł do gustu radnym PiS. Został przez nich błędnie odczytany, a studentka została niesłusznie oskarżona i potępiona.

Dziś na grobie Pawła Królikowskiego nie zobaczymy kwiatów. Poruszająca, ostatnia wola rodziny aktoraDziś na grobie Pawła Królikowskiego nie zobaczymy kwiatów. Poruszająca, ostatnia wola rodziny aktoraCzytaj dalej

Weronika Szymańska blogerka "Billie Sparrow" kontra radni PiS, którzy nie znają się na języku migowym

"Na plakatach reklamujących przyjazd młodzieżowej blogerki widnieje satanistyczny symbol, który propaguje wspomniana osoba" - alarmują radni Prawa i Sprawiedliwości z podwarszawskiego Piaseczna.

Interwencję radnych Prawa i Sprawiedliwości opisał "Przegląd Piaseczyński". W podwarszawskiej gminie Piaseczno, w ramach budżetu obywatelskiego, zorganizowano spotkanie z blogerką Weroniką Szymańską, znaną jako Billie Sparrow. Na plakatach promujących to wydarzenie uśmiechnięta dziewczyna pokazywała, w języku migowym, znak "kocham Cię". 

Plakaty z blogerką i wykonywanym przez nią znakiem miały oburzyć niektórych mieszkańców gminy i konieczna była interwencja w tej sprawie radnych PiS. "Jeden z mieszkańców (…), który zgłosił mi sprawę zauważył, że na plakatach reklamujących przyjazd młodzieżowej blogerki do Piaseczna widnieje satanistyczny symbol, który propaguje wspomniana osoba" - czytamy w interpretacji radnych PiS, Renaty Mirosław i Pawła Poncyljusza.

Jak się okazuje, bardzo się mylą i zarzuty te są całkowicie niesłuszne. Blogerka Billie Sparrow nie wykonuje znaku szatana i nie promuje satanizmu, jak twierdzą niektórzy mieszkańcy gminy i radni PiS, tylko pokazuje "kocham Cię" w języku migowym.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Porażające odkrycie pod Garwolinem. Martwy płód leżał za przystankiem, matka jest poszukiwana

Jednak mimo tłumaczeń i wyjaśnień, radni nie są przekonani i twierdzą, że znak "całkowicie kłóci się ze stanowiskiem Kościoła w tym temacie". Apelowali także do burmistrza gminy, by w przyszłości wydawanie publicznych pieniędzy "odbywało się z większą rozwagą co do treści, jakie mają być dzięki tym pieniądzom propagowane".

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła wziął mikrofon i rozpoczął prawdziwe show. Polacy oniemieli, skoczek rozbawił ich do łez
  2. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne
  3. Wrocławski ksiądz: epidemia to kara za homoseksualizm. Skandaliczne kazanie
  4. Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum
  5. Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemu
  6. Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobiety

Źródło: tokfm.pl