Pismo Święte. https://pixabay.com/pl/photos/książki-pismo-święte-biblia-mównica-3649698/Źródło: https://pixabay.com/pl/photos/książki-pismo-święte-biblia-mównica-3649698/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Grudnia 2019

Watykan zajął się tematem homoseksualizmu. Wydano dokument

Watykan zaręcza, że dokument o antropologii biblijnej nie zmienia nauki Kościoła o homoseksualizmie. Po ogłoszeniu nowego dokumentu Papieskiej Komisji Biblijnej w prasie sugerowano, że biblijne nauczenia na temat homoseksualizmu może być traktowane w sposób relatywny, ponieważ jego negatywna ocena miałaby wynikać wyłącznie z uwarunkowań historycznych i kulturowych.

Władze Watykanu zaprzeczają jednak możliwości takiego podejścia do sprawy. Jak podaje portal "Vatican News", cytując słowa Abp Giacomo Morandiego, "jest to stronnicza i ideologiczna interpretacja, przejaw obecnej już od jakiegoś czasu w świecie zachodnim kontestacji biblijnej wizji człowieka"

Księża na otwartej wojnie z Wi-Fi. Powód? KuriozalnyKsięża na otwartej wojnie z Wi-Fi. Powód? KuriozalnyCzytaj dalej

Watykan: "Nie ma otwarcia ani na związki gejowskie, ani na rozwody"

– Nie ma żadnego otwarcia na związki jednopłciowe – powiedział sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, cytowany przez "Vatican News" – Potwierdza to sam dokument, który stwierdza, że małżeństwo jako stały związek kobiety i mężczyzny, jest normą dla całej tradycji biblijne.

Wywołujący szereg pytań włoskiej prasy dokument nosi nazwę "Czymże jest człowiek? Droga antropologii biblijnej”. Tak mówił o nim ks. Pietro Bovati: "U podstaw jest pytanie: kim jest człowiek? To pytanie jest obecne na kartach całej Biblii, nie dając jednak jednoznacznej odpowiedzi, lecz wskazując drogę. Potrzeba podejścia mądrościowego, by zrozumieć różne aspekty człowieka, a nie koncentrować się tylko na jednym z nich. Trzeba, aby Biblia nas prowadziła, począwszy od tekstów fundacyjnych, czyli pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, przez księgi mądrościowe, prorockie, Ewangelie. W ten sposób Pismo Święte uczy nas prawdy o człowieku".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Miliony Polek i Polaków dzisiaj zgrzeszy? Co Kościół mówi o mięsie i alkoholu na wigilijnym stole?

4. Bydlak skopał szczeniaka, wracając z wigilii firmowej. Nie przestawał do końca

5. Patryk Vega przytulał się z Misiewiczem. Odlot reżysera

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News