Województwo warszawskie. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Lipca 2020

Ma powstać nowe województwo "warszawskie"? Co sądzicie o nowym pomyśle?

Województwo warszawskie może być kolejną zmianą administracyjną wprowadzoną przez rząd Zjednoczonej Prawicy. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości stolica naszego kraju zostanie wyodrębniona od województwa mazowieckiego. Media informują, że projekt w tej sprawie jest już przygotowywany.

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do nieoficjalnych doniesień prosto z obozu Zjednoczonej Prawicy. Przedstawiciele medium wskazują, że politycy większości parlamentarnej chcą zmienić obowiązujący podział administracyjny naszego kraju. Niewykluczone, że Warszawa zostanie wyodrębniona z województwa mazowieckiego. Oznacza to, że mieszkańcy stolicy będą przynależeć do województwa warszawskiego. Wyjaśnijmy, że sytuacja ta doprowadziłaby do kolejnych, lokalnych wyborów samorządowych.

Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje Ksiądz, który SMS-ował z szatanem otrzymał 50 mln od ministerstwa. Zbuduje "największą ambonę w polskim internecie"Czytaj dalej

Województwo warszawskie: Inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości już niedługo może wejść w życie

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "DGP" wskazują, że decyzja ta musi zostać podjęta jak najszybciej. Wszystko przez wzgląd na nowy budżet unijny. Niezbędne będzie zgłoszenie 17, a nie 16 województw do podziału środków z regionalnych programów operacyjnych na lata 2021-2027. Anonimowy polityk Zjednoczonej Prawicy wskazuje, że projekt w sprawie utworzenia województwa warszawskiego jest już przygotowywany. 

Joanna Kurska ujawniła zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział. Dlaczego postanowiła tak działać?Joanna Kurska ujawniła zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział. Dlaczego postanowiła tak działać?Czytaj dalej

"Dziennik Gazeta Prawna" wyjaśnia, że według nieoficjalnych doniesień już do końca lipca posłowie i posłanki zmierzą się z inicjatywą Prawa i Sprawiedliwości. Pod koniec sezonu wakacyjnego parlamentarzyści będą głosować w sprawie projektu o utworzeniu województwa warszawskiego. Zdaniem medium całe przedsięwzięcie zostałoby sfinalizowane już do końca września. Inicjatywa Zjednoczonej Prawicy oburzyła marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika. W rozmowie z "DGP" przedstawiciel PSL-u uznał, że obóz rządzący kieruje się jedynie politycznymi interesami. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o próbę ataku na polskie samorządy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Tarcza antykryzysowa ratowała, teraz sprawdza. Kontrole w całym kraju, mogą przyjść do każdego z beneficjentów

Województwo warszawskie miałoby objąć tereny stolicy oraz miejscowości nazywanych powszechnie "obwarzankiem". Są to gminy znajdujące się w okolicach miasta stołecznego Warszawa. Wciąż nie wiemy, jak miałyby wyglądać okręgi wyborcze przy przeprowadzeniu ewentualnego głosowania do samorządu województwa mazowieckiego oraz warszawskiego. Możemy jednak z pewnością stwierdzić, że najnowszy pomysł Prawa i Sprawiedliwości doprowadzi do niejednego konfliktu na linii rząd-opozycja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  2. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  3. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  4. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  5. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źródło: [Dziennik Gazeta Prawna]