Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Stycznia 2020

Przykre nagranie po sylwestrze w Warszawie. Ofiary ludzkiej głupoty

Warszawa świętowała wczoraj sylwestra z rozmachem. Choć urzędnicy drugi rok z rzędu zrezygnowali z pokazu fajerwerków, domorośli pirotechnicy nie odpuścili sobie wystrzałów w okolicach północy. Poskutkowało to m.in. pożarami - na 50 zarejestrowanych w stolicy, 39 spowodowanych było właśnie petardami. Szkód jest jednak znacznie więcej.

Jeszcze przed sylwestrem, kilkukrotnie informowaliśmy o szkodliwości fajerwerków. Przez huk cierpią osoby starsze i dzieci. Szczególne piekło przeżywają te w spektrum autyzmu. Wybuchów petard boją się również nasi bracia mniejsi. Najczęściej mówi się o reakcji czworonogów, rzadziej o szkodach, jakie ponoszą dzikie zwierzęta. Fajerwerki są dla nich śmiertelnym zagrożeniem, czego doskonale dowodzi nagranie, zamieszczone na Twitterze przez pana Michała Witkowskiego.

Dwie ofiary śmiertelne, amputacja, tysiące interwencji. Podsumowanie sylwestrowej nocyDwie ofiary śmiertelne, amputacja, tysiące interwencji. Podsumowanie sylwestrowej nocyCzytaj dalej

Warszawa: dziesiątki martwych ptaków na ulicy

Na nagraniu, umieszczonym nad artykułem, widzimy jak służby zbierają zwłoki ptaków, które zginęły przez petardy. Część z nich mogła zostać bezpośrednio raniona. Autora nagrania poprosiliśmy o komentarz.

- Jest to po prostu skrajna nieodpowiedzialność. Korzystanie z materiałów pirotechnicznych w sposób w jaki wczoraj wieczorem odbywało się to na śródmiejskim osiedlu nie miało nic wspólnego ze świętowaniem. Masowe wręcz użycie materiałów pirotechnicznych przypominało odgłosy z pola bitwy lub poligonu wojskowego. Hałas rozprzestrzeniał się między budynkami, efekt był porażający. Tak jakby wrzucić granat do beczki, dudnienie, drżenie szyb. I prawdopodobnie w panice ptactwo próbował uciec i uderzał o ścianę budynku banku spadając na bruk. To nie było uzycie jednej czy dwóch petard, to było masowe uzycie środków pirotechnicznych z tragicznym dla ptaków skutkiem. Wszystko jest dla ludzi, ale taka „zabawa” w zasadzie jej skala świadczy prawdopodobnie o jakimś deficycie społecznym, braku myślenia czy głupocie - powiedział nam Michał Witkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Objawy świadczące, że nasza wątroba ma dosyć. Organ, który ma wpływ na cały organizm

3. Maryla Rodowicz dała jednoznaczny sygnał na Sylwestrze Marzeń. Kurskiemu się nie spodoba

4. Po północy korzystanie z aplikacji Uber, Bolt i Free Now będzie nielegalne?

5. Donald Tusk do Kaczyńskiego: Uśmiechnij się, Jarosławie

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media