Atak neonazistów w Warszawie. Twitter: Piotr Fijałowski (https://bit.ly/2Nnlq9I)
Źródło: Twitter: Piotr Fijałowski (https://bit.ly/2Nnlq9I)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Grudnia 2019

Jest coraz gorzej. Neonaziści zaatakowali w środku Warszawy

Warszawa. Młodzi mężczyźni zaatakowali wolontariuszy Food Not Bombs, który rozdawali ciepłe posiłki bezdomnym na warszawskiej "patelni". Za atakiem mieli stać neonaziści.

Rozdawanie posiłków bezdomnym to cotygodniowa akcja organizacji Food Not Bombs (Jedzenie zamiast bomb). Tym razem została jednak zakłócona przez trzech młodych mężczyzn. "Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom oraz, że oni kochają wojnę i Hitlera, dlatego są przeciwni naszej akcji. Następnie przeszli do czynów", czytamy na Twitterze.

Trudno stwierdzić, co gorsze: fakt, że do zdarzenia doszło na chwilę przed świętami, czy może to, że miało miejsce w samym centrum stolicy.

Warszawa: wolontariusze wyzywani i zaatakowani gazem

Najpierw zerwano plakat informujący o rozdawaniu darmowych posiłkom najbardziej potrzebującym. Następnie młodzi mężczyźni przeszli do czynów. Jak podaje portal o2, "napastnicy mieli oblać gazem, szarpać i wyzywać wolontariuszy". Oberwało się również przypadkowym przechodniom. Jeden z interweniujących przechodniów miał zostać pobity i potraktowany gazem.

Pies ze zdeformowanym pyszczkiem czeka na adopcję. Pies ze zdeformowanym pyszczkiem czeka na adopcję. "Patrzcie na charakter"Czytaj dalej

Organizacja prosi o pomoc każdego, kto mógł być świadkiem zdarzenia. "Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić co robimy! Za tydzień znowu będziemy rozdawać jedzenie i ubrania w ramach antywojennej i antyprzemocowej inicjatywy Jedzenie Zamiast Bomb! Zapraszamy wszystkie chętne wesprzeć nas osoby w niedzielę o 19:30 na "patelnię" przy wejściu do metra Centrum", zapowiadają wolontariusze cytowane przez portal o2.pl.

Warszawska Policja poinformowała za pomocą Twittera o zatrzymaniu jednego z napastników. "Tożsamość i miejsce pobytu dwóch pozostałych są ustalane. Zabezpieczamy m. in. monitoring. Czynności w tej sprawie prowadzi KRP Warszawa I", czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów

3. Tomasz Sekielski mocno o Tusku. "Widać, jakie ma priorytety"

4. Tusk ujawnił treść wzruszającej rozmowy z córką. Wiemy, dlaczego nie wystartował w wyborach

5. Kupiła kartkę świąteczną w Tesco. W środku znalazła przerażającą prośbę

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak