Warszawa: Zdjęcia z dramatycznej akcji służb. Komisariat Rzeczny Policji
Źródło: Komisariat Rzeczny Policji
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Lutego 2020

Mężczyzna spadł z Mostu Poniatowskiego do Wisły. Dramatyczna akcja służb

Warszawa: Młody mężczyzna spadł z Mostu Poniatowskiego prosto do Wisły. Funkcjonariusze z Komisariatu Rzecznego Policji podjęli natychmiastową akcję.

Do zdarzenia doszło dziś rano. Młody mężczyzna wpadł do Wisły i został porwany przez jej prąd. Walkę o życie utrudniały mu objawy hipotermii - temperatura w rzece jest bardzo niska.

Wiemy, jak wygląda grób Romualda Lipko. Wybrał niespodziewane miejsce pochówkuWiemy, jak wygląda grób Romualda Lipko. Wybrał niespodziewane miejsce pochówkuCzytaj dalej

Dyżurny, który na monitoringu zauważył zaistniałą sytuację, natychmiast poinformował policjantów. Ci ruszyli mężczyźnie na pomoc.

Warszawa: Wzorowa akcja służb

Dyżurny na bieżąco przyglądał się monitoringowi, aby jak najdokładniej przekazać położenie mężczyzny. Ten znikał pod wodą na coraz dłużej. Policja udzieliła pomocy tonącemu w przeciągu zaledwie 5 minut. Następnie nałożono na niego koc termiczny i podano mu ciepłą herbatę z cukrem. Został przewieziony do szpitala z objawami hipotermii.

- To kolejny nieszczęśliwy wypadek w ostatnich dniach na Wiśle. Apelujemy o ostrożność podczas przebywania nad wodą i spacerów po warszawskich bulwarach oraz wędkowania. Woda w Wiśle ma wysoki poziom, więc i nurt jest silny. Temperatura wody to kolejne zagrożenie – objawy hipotermii pojawiają się błyskawicznie utrudniając walkę z nurtem i falami - czytamy na stronie Komisariatu Rzecznego Policji.

Warszawa: Zdjęcia z dramatycznej akcji służb

Warszawa: Zdjęcia z dramatycznej akcji służb

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna zmiana w NFZ od marca. Do 4 specjalistów dostaniesz się bez kolejki

2. Rekordowy lot do Londynu. Wszystko przez ogromny sztorm

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm