Dramatyczny apel kobiety w sprawie pewnego bezdomnego z Warszawy. Pani Ania prosi o pomoc. Warszawa w PigułceŹródło: Warszawa w Pigułce
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 15 Grudnia 2019

Niech dramatyczny apel tej kobiety pójdzie w świat. "On pewnego dnia zamarznie i się nie obudzi"

Warszawa: na stronie jednego z lokalnych mediów pojawił się dramatyczny apel Pani Ani - mieszkanki stolicy. Kobieta prosi o pomoc, chodzi o bezdomnego człowieka. "On pewnego dnia zamarznie i już się nie obudzi" - alarmuje czytelniczka portalu.

"Zobaczcie jak jest zimno… ON PEWNEGO DNIA ZAMARZNIE I JUŻ SIĘ NIE OBUDZI… Kochani potrzebna jest pomoc" - napisała do portalu "Warszawa w Pigułce" Pani Ania.

Warszawa: dramatyczny apel kobiety w sprawie bezdomnego

Bezdomnego, śpiącego na ławce mężczyznę można spotkać dokładnie w Warszawie Śródmieście Północne, przy ul. Wareckiej (pomiędzy ul. Nowym Świat a ul. Kubusia Puchatka). Mężczyzna jest tam praktycznie zawsze. Przykre jest to, że przebywa tam zdany całkowicie na siebie i swój okrutny los nawet zimą i podczas mrozów.

Oszuści szczególnie niebezpieczni przed świętami. Jak uchronić się przed stratą majątku?Oszuści szczególnie niebezpieczni przed świętami. Jak uchronić się przed stratą majątku?Czytaj dalej

"Od roku widuję Pana Jarka, który śpi tutaj na ulicy Wareckiej w Warszawie. Często zostawiam mu, co tylko mam do jedzenia. Dzisiaj zdziwiłam się, że mimo tragicznego mrozu i deszczu, nadal śpi na ulicy… Wszyscy pędzą gdzieś obojętnie. Kochani, jeśli jesteście z Warszawy, proszę podrzucie mu jakiś niepotrzebny koc i coś ciepłego do jedzenia. Pan Jarek mówi, że najbardziej przydałyby się buty o rozmiarze 46. Może dla Was to niewiele znaczy, ale uchroni tego człowieka przed zamarznięciem. Jeśli ktoś z Was jest chętny coś mu ofiarować np. ubrania lub buty, mogę również mu przekazać… Taka mała rzecz dużo będzie znaczyła dla Pana Jarka." - pisze Pani Ania.

Problem, o jakim donosi Pani Ania, nie jest odosobniony. Bowiem dotyczy on niestety wielu bezdomnych Warszawy. W naszym mieście jest tylko jedna łaźnia. Jedna na całą Warszawę. Bezdomni często nie mają gdzie się podziać na zimę, brakuje także miejsc w ośrodkach i zamarzają z zimna.

Poniżej zamieszczamy zdjęcie bezdomnego Pana Jarka, które zrobiła Pani Ania, a opublikował je portal "Warszawa w Pigułce".

Warszawa w Pigułce

ZOBACZ TAKŻE:

1. 10 tysięcy złotych dla emeryta to nie żart. Tak rząd chce wynagrodzić wyrządzone krzywdy seniorom

2. Zioło, o którym wiele osób zapomniało. Jego właściwości są niesamowite

3. Magdalena Adamowicz opublikowała przejmujące zdjęcie rodzinne. Wspomniała męża

4. Donald Tusk odkrywa obsesję Kaczyńskiego. "Znam go od 30 lat, nie daje mu to spać"

5. Genialny pomysł schroniska tuż przed świętami. Powstrzyma wiele tragedii

6. Tragiczne wiadomości z samego rana, nie żyje 18 osób. Do sieci trafiło piorunujące nagranie z wybuchem wulkanu w Nowej Zelandii