Warszawa ZTM. Marek BAZAK/East News
Źródło: Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 17 Stycznia 2020

Kobieta z wózkiem wyrzucona z autobusu. "Nie ruszę, dopóki nie wysiądzie"

Warszawa: Podróżująca autobusem linii 168 kobieta została wyproszona z pojazdu przez kierowcę. Powodem miał być brak miejsca na wózek, z którym wsiadła.

Sprawę opisuje "Gazeta Stołeczna". Pani Justyna na Gocławiu wsiadła w autobus linii 168 i planowała przejechać kilka przystanków, razem ze swoim synkiem w wózku. Nagle kierowca zatrzymał się i poinformował, że "nie ruszy, dopóki ta pani nie wysiądzie".

Carrefour oszukuje klientów? Do sieci wyciekły niepokojące zdjęciaCarrefour oszukuje klientów? Do sieci wyciekły niepokojące zdjęciaCzytaj dalej

Warszawa: Skandaliczne wydarzenie w autobusie

Powodem jego postawy miał być fakt, że przepisy zabraniają przewożenia jednocześnie dwóch wózków. Pierwszy z nich stał pusty, ponieważ kobieta wzięła swoje dziecko na kolana. Co więcej w pojeździe było pełno wolnych siedzeń i przestrzeni. Kierowca upierał się jednak, że wózek pani Justyny stoi w miejscu przeznaczonym dla wózków inwalidzkich.

Pasażerowie wstawili się za kobietą. "Przepraszam, dlaczego nie jedziemy?", "absurd", "daj pan spokój" - wykrzykiwali. Pani Justyna jednak się poddała i wysiadła z dzieckiem przy pierwszej okazji.

- Codziennie jeżdżę autobusem i w środku nieraz zdarzają się trzy, albo nawet cztery wózki, ale takiej sytuacji jak ta nie przeżyłam nigdy - mówiła wzburzona.

Rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, Tomasz Kunert w rozmowie z gazetą zapewniał, że przepisy nie regulują liczby wózków, jakie znaleźć się mogą w autobusie.

- W niektórych autobusach może się zmieścić jeden wózek, w zależności od wielkości wózka i długości autobusu (...) Wózek głęboki przodem do kierunku jazdy, a spacerówka tak, aby dziecko siedziało tyłem do kierunku jazdy - tłumaczył.

Rzecznik podkreślił również, że poszkodowana może złożyć skargę.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Mieszkasz w Warszawie? Lepiej nie wychodź dziś z domu

4. Powstaje film o ks. Kaczkowskim. Niezwykła charakteryzacja aktora, grającego główną rolę

5. Andrzej Duda przyznał, że nie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Planuje metamorfozę

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom