Warszawa zapraszana przez rolników do zbierania truskawek. To nie żart. Będzie wówczas taniej.. (zd. il.) pxhere.com/Stridsberg CarlŹródło: (zd. il.) pxhere.com/Stridsberg Carl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Maja 2020

Mieszkańcy zaproszeni do zabrania truskawek za pół darmo. Rolnicy namawiają i zachęcają

Warszawa zapraszana przez rolników do zbierania truskawek. To nie żart - będzie taniej! Ceny owoców w tym roku nie są zachwycające, można by rzecz nawet, że jest porażająco drogo, jak rozejrzymy się po bazarach. Jest jednak sposób, na który wpadli sami rolnicy, aby można było dostać truskawki za pół darmo. O co chodzi?

Czasy pandemii są trudne i uderzają we wszystkich, dotykając całej gospodarki, a także rolników. Zapanował kryzys, a ceny wielu produktów poszły w górę. Dotyczy to też truskawek. Przez koronawirusa brakuje bowiem rąk do pracy i nie ma komu ich zbierać. Dodatkowo tegoroczna, stosunkowo chłodna wiosna wraz z przymrozkami, również nie sprzyjała. Wobec tego ceny truskawek na bazarach mogą przyprawiać o zawrót głowy. Jest jednak sposób, żeby było taniej, a Warszawa jest zaproszona do akcji. Informuje o tym Super Express.

Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoJacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie byłoCzytaj dalej

Warszawa zapraszana przez rolników do zbierania truskawek. Zbierajmy je sami, a będzie taniej!

Reporterzy "Super Expressu" regularnie śledzą stan cen polskich truskawek na warszawskim bazarach. Sytuacja niestety nie wygląda dobrze. "Nie tak dawno kilogram truskawek kosztował 28 zł za kilogram, w piątek 22 zł. Po ile będą polskie truskawki, gdy dojrzeją? - Na targach nie będzie wiele taniej, bo nie ma komu ich zbierać – przyznają sprzedawcy" - czytamy w artykule "SE".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duchowny skrzywdził Martę na śmietniku, wracała do domu w koszmarnym stanie. Najstraszniejszy opisany przypadek
2. Masz tylko 2 dni na dopełnienie obowiązku. W przeciwnym razie możesz sporo stracić

Warszawa. Wszystko w dużej mierze ma związek z opuszczeniem kraju przez Ukraińców i Białorusinów, którzy wyjechali stąd przez epidemię. To właśnie głównie oni co roku pracowali przy polskich zbiorach i zbierali truskawki, co mniej chętnie chcą robić w ostatnich latach Polacy. W tym roku sytuacja jest szczególnie fatalna, bowiem rąk do pracy jest jeszcze mniej, gdyż zabrakło obcokrajowców. Między innymi to ma także związek z wyższymi cenami tegorocznych truskawek. Wobec tej sytuacji, jak donosi "SE", mazowieccy rolnicy obawiają się, że ich owoce, tak uwielbiane przez Polaków, w tym roku się zmarnują, więc zapraszają mieszkańców Warszawy na tzw. samozbiory truskawek.

- U mnie trzeba się umówić telefonicznie. Całe rodziny mogą przyjechać i same nazbierać sobie świeżych, naturalnych truskawek a przy okazji miło spędzić czas na wsi, przejechać się traktorem czy pospacerować po sadzie – zachęca Dorota Omen, właścicielka gospodarstwa w podwarszawskiej Mogielnicy, w rozmowie z "SE". Takie rozwiązanie ma sens i naprawdę się opłaca, bo jeśli zbieramy owoce sami, płacimy za nie jedynie ok. 4 zł za kilogram. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje od WHO. Drugi szczyt zachorowań będzie jeszcze gorszy
  2. Martwy były milicjant w mieszkaniu. Jego żona też nie żyje
  3. Gdańsk: Fałszywi policjanci, barykadowanie, gigantyczna bijatyka. Zatrważające sceny, wszystko w biały dzień
  4. Jacek Kurski jednak zostanie odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Kuriozalny zwrot akcji
  5. Iwona Wieczorek może zostać niebawem odnaleziona? Nowe informacje w głośnej sprawie
  6. Zwiedzali piękną rezydencję, nikt nie spodziewał się tego, co znajdą w piwnicy. Niesamowite

Źródło: Super Express