W Łomiankach pod Warszawą powstanie pierwsze w Polsce katolickie osiedle.. Facebook/Osiedle Przystań Łomianki
Źródło: Facebook/Osiedle Przystań Łomianki
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 17 Listopada 2020

Katolicy wymodlili sobie osiedle pod Warszawą. Będzie specjalnie wyposażone

W Łomiankach pod Warszawą powstanie osiedle przeznaczone dla samych katolików. Na miejscu nowi mieszkańcy będą mieli dostęp do kaplicy i oratorium, a każdy dom będzie miał swojego świętego patrona. Czy ten nowy trend przeniesie się również w inne miejsca w Polsce?

Twórcami osiedla jest małżeństwo Kwiatkowskich, Anna i Kamil. Są deweloperami i inwestorami.

W TVP już nawet się nie kryją. Jacek Kurski wręczył 100 tys. zł. bliskiej osobieW TVP już nawet się nie kryją. Jacek Kurski wręczył 100 tys. zł. bliskiej osobieCzytaj dalej

W Łomiankach pod Warszawą powstanie katolickie osiedle

- Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga - tłumaczą Kwiatkowscy.

Sami również mają zamiar zamieszkać na osiedlu. Należą do ruchu Équipes Notre-Dame poświęconemu duchowości małżeńskiej, a także w ramach Fundacji Pomoc Rodzinie prowadzą kursy przedmałżeńskie dla przyszłych par młodych.

Osiedle domków jednorodzinnych będzie nosiło nazwę "Osiedle Przystań Łomianki". Mieszkańcami mają być osoby, które dzielą podobne poglądy z jego twórcami.

- Idei budowy osiedla towarzyszy także słowo Boże, mówiące o budowaniu domu na skale - powiedzieli Kwiatkowscy w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego".

Jak będzie powstawało osiedle?

Powstawanie osiedla można rozpisać na dwa etapy i, jak twierdzą budowniczy, "powstanie z boską pomocą".

Zmarła najbliższa osoba dla Justyny Steczkowskiej. Ogromny smutek i żal, wielka strataZmarła najbliższa osoba dla Justyny Steczkowskiej. Ogromny smutek i żal, wielka strataCzytaj dalej

- "Nasz projekt jest nieustannie omadlany przez wspólnoty, zgromadzenia i grupy modlitewne. Niezmiernie się radujemy, że Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej oraz Franciszkanie z Lasku objęli modlitewny patronat nad Osiedlem Przystań. Szczególnie duchowo to odbieramy, ponieważ św. Maksymilian Kolbe jest patronem jednego z budowanych domów" - piszą deweloperzy na Facebooku osiedla.

Każdy dom będzie miał swojego świętego patrona - opieką kolejne budynki obejmą m. in. św. Faustyna Kowalska, św. Jan Paweł II, św. Stanisław Papczyński, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Józef czy św. Rita.

- Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się ich relikwie - twierdził inwestor.

- Każdy dom w swoich fundamentach ma zamurowany cudowny medalik, a jego przyszli mieszkańcy są powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub grupie modlitewnej związanej z danym świętym - wyjaśnił Kwiatkowski.

Z czasem na osiedlu mają powstać klubik dziecięcy, plac zabaw, miejsce do osiedlowych spotkań i co-workingu, a także kapliczka i docelowo oratorium.

Jakie rodziny będą mogły zamieszkać na osiedlu?

Zapewne inwestorzy przeprowadzą gruntowną selekcję przed daniem możliwości zakupu mieszkania. Na ich Facebooku możemy przeczytać, że zgłaszają się już do nich pierwsi zainteresowani.

- "Spotykamy coraz więcej świadomych rodzin, które chcą zamieszkać w Przystani i są już po przeczytaniu książki Roda Drehera „Opcja Benedykta”. Zachęcamy i Was do lektury, bo treści są szczególnie aktualne w kontekście ostatnich wydarzeń w naszym kraju i na świecie" - możemy przeczytać.

Książka "Opcja Benedykta" ma podtytuł brzmiący "Jak przetrwać czas neopogaństwa". Jej opis pokazuje, co możemy w niej znaleźć:

Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta "na****nywikary", do którego odniósł się Karczewski, bo też się nie zorientowałCzytaj dalej

- "Chrześcijanie na Zachodzie są świadkami masowej apostazji. Jest ona duchowym odpowiednikiem potopu, który pochłonął świat w czasach Noego. Wierzący muszą więc budować własne arki, na których pokładzie przeniosą wiarę przez obecne mroczne i burzliwe czasy, dla ratowania własnych dusz i zachowania wiary na okres, kiedy trzeba ją będzie odbudować. Opcja Benedykta nie jest niczym innym, jak tylko opowiedzeniem się za tym, aby Kościół był taki, jaki miał być od samego początku, jest to wybór, przed którym stają wszyscy wierzący chrześcijanie w obecnych postchrześcijańskich, neopogańskich czasach: czy nasze życie będzie nadal wyglądało tak, jakbyśmy żyli w normalnych czasach, czy też przyjmiemy, że jesteśmy wygnańcami w Babilonie i wejdziemy na drogę życia, która umożliwi nam zachowanie naszej wiary".

Jak rozwinie się osiedle w Łomiankach i czy będzie miało swoich następców w innych częściach Polski?

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Pobrało ją milion osób na telefon, a okazało się, że jest skrajnie niebezpieczna. Natychmiast pozbądź się aplikacji
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

źródło: [finanse.wp.pl][gloria24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozę
  2. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Podczas podróży samochodem może dojść do najgorszego
  6. Teleskop ARIEL będzie zaglądał w atmosfery planet pozasłonecznych. ESA rozpoczyna prace