Warszawa strajk. Flickr / Piotr DrabikŹródło: Flickr / Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 13 Maja 2020

Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data

Warszawa stała się ostatnio miejscem manifestacji wzburzonych polityką rządu przedsiębiorców. Wkrótce w stolicy ma dojść do kolejnego dużego strajku. Tym razem protesty w stolicy zapowiadają górnicy.

Strajk przedsięciorców zdobył bardzo szeroki rozgłos oraz niemałe poparcie. Na ulicach stolicy pojawiły się setki osób, które protestowały przeciw obostrzeniom oraz kształtowi tarczy antykryzysowej. Choć sprawa nieco już ucichła, manifestację w Warszawie zapowiada kolejna grupa.

Doniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiemDoniesienia z ostatniej chwili. Stanisław Karczewski przekazał ważne informacje, nie będzie wicemarszałkiemCzytaj dalej

Tym razem chodzi o górników, wśród których jest zastraszająco wielu zakażonych i chorych na COVID-19. Liczni przedstawiciele tego zawodu martwią się, że rząd wykorzysta pandemię, aby na dobre zamykać kopalnie. Bojąc się o stratę pracy, zarzucają władzom, że nie zajęły się problemem tak, jak powinny. Zamiast tego ich uwaga miała skupić się jedynie na wyborach, które ostatecznie nawet się nie odbyły.

Warszawa: Górnicy zapowiadają strajk

- Trzeba jechać na Warszawę, póki jeszcze możemy przekroczyć granice Śląska. Przedsiębiorcy już tam są. Musimy się zjednoczyć ponad podziałami. Wiem, że różne podejście macie do "prywaciarzy", ale już niebawem możecie szukać u nich pracy. Nie pozwólmy, aby zniszczono całą gospodarkę pod pretekstem walki z wirusem - napisali cytowni przez Radio ZET przedstawiciele Braci Górniczej. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonych
2. Ile zarabia się w Rossmannie? Najpopularniejsza w Polsce drogeria wręcza nie tylko gotówkę

 - Rząd Mateusza Morawieckiego w rzici ma górnictwo, górników, kopalnie i nasz węgiel. Nie obchodzi go to wcale. Zajmują się wyborami prezydenckimi, kolportażem, drukiem, pierdołami - wtórowali im związkowcy z Komisji Krajowej WZZ Sierpień 80.

Strajk planowany jest na nabliższą sobotę 16 maja. Możliwe więc, że tego dnia ponownie dojdzie do blokad wielu ulic oraz licznych interwencji policji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates ostrzegał przed pandemią, teraz mówi kiedy się skończy
  2. Złodzieje ukradli samochód ratownikowi LPR. W środku był sprzęt, bez którego nie może latać
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia zaapelowało do Polaków. Bardzo ważne słowa

Źródło: Gazeta.pl