Warszawa. Protest ekologów w samym centrum stolicy.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Września 2020

Warszawa: ludzie usiedli na ulicy, mają już dość. Policja natychmiast interweniuje

Warszawa stała się miejscem protestu ekologów. Kilkudziesięciu aktywistów zablokowało ulicę Świętokrzyską. "Żądamy od was ogłoszenia Alarmu Klimatycznego dla Polski. Domagamy się podjęcia natychmiastowych działań mających na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej Polski", apelują zebrani. Na miejscu obecni są już policjanci.

Warszawa stała się areną protestu aktywistów apelujących do rządu o wprowadzenie alarmu w związku ze zmianami klimatycznymi. Szczegóły zdarzenia, do którego doszło na ulicy Świętokrzyskiej, a zatem w samym centrum stolicy, przytacza serwis internetowy radia RMF FM. Poinformowano, że uczestnicy protestu usiedli w poprzek jezdni, blokując ruch, jednak na miejscu natychmiast zgromadziło się mnóstwo funkcjonariuszy policji.

Osobisty dramat gwiazdy Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stałoCzytaj dalej

Warszawa. Protest ekologów w centrum miasta

"Policjanci podjęli czynności wobec osób blokujących ulicę Świętokrzyską, są one legitymowane. Ulica jest nieprzejezdna w obu kierunkach na odcinku pomiędzy ulicami Emilii Plater-Marszałkowska", czytamy we wpisie opublikowanym za pośrednictwem Twittera przez Komendę Stołeczną Policji.

Protest ekologów w Warszawie.

Za organizacją protestu stoi ekologiczny ruch Extinction Rebellion, wskazuje rfm24.pl. W razie negatywnego odniesienia się do ich apelu o wprowadzenie Alarmu Klimatycznego aktywiści zapowiedzieli, że na warszawskich ulicach będą pojawiać się przez trzy najbliższe dni. Swój protest nazwali "wyrazem nieposłuszeństwa obywatelskiego".

Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonychPodczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonychCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Kiedy solisz rosół - na początku czy pod koniec gotowania? W zależności od odpowiedzi smak zupy może się diametralnie zmienić

Protest ekologów w Warszawie.

Protest ekologów w Warszawie.

Protest ekologów w Warszawie.

"W miejscu protestu na ulicy Świętokrzyskiej są policjanci z Zespołu Antykonfliktowego. Osoby, które nie stosują się do nakazu zejścia z pasów ruchu przeznaczonych dla samochodów i lekceważą policyjne komunikaty, są przenoszone na bok", przekazali przedstawiciele policji w kolejnym komunikacie, który został opublikowany w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: rmf24.pl / Twitter